W pierwszym meczu play off to gospodynie okazały się zdecydowanie lepsze. Ale to nie oznacza końca rywalizacji dla akademiczek z Poznania.

Gratulacje dla drużyny z Gorzowa. Jak trener wspomniał, Gorzów dużo rzucał za trzy, bardzo dużo punktów dziewczyny zdobywały z dystansu i zaliczały zbiórki ofensywne, dobijał niecelne rzuty i to była ich przewaga. Mecz skończył się dużą różnicą, ale zobaczymy, co będzie u nas, na naszej hali, z naszymi kibicami. Z pewnością mecz w Poznaniu będzie inny. Już nie możemy doczekać się rewanżu — Weronika Piechowiak

Początek spotkania był zdecydowanie zacięty. Pierwsze punkty w meczu zdobyła dla naszego zespołu Zuzanna Puc i tym samym otworzyła wynik. Poznanianki starały się „dotrzymywać kroku” gorzowiankom i nie pozwalały na to by przeciwniczki stworzyły sobie zbyt dużą przewagę. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Pierwszą połowę meczu zakończyliśmy wynikiem 59:47.

Druga połowa, mimo że rozpoczęła się od celnej trójki Aishy Sheppard to należała już niestety do gorzowianek. Pomimo ambitnej gry naszych zawodniczek przeciwniczki z każdą minutą powiększały swoją przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 105:78 dla PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów Wlkp.

Gratulacje dla drużyny z Gorzowa za wygrany mecz. Od początku mieli go pod kontrolą, staraliśmy się powalczyć na początku, lecz mieliśmy zbyt mało argumentów, aby nawiązać walkę. Trochę ryzykowaliśmy, bo chcieliśmy zacieśniać środek, baliśmy się Telengi i Jones, że nas będą pod koszem kaleczyć. Można powiedzieć, że to jakoś funkcjonowało. Zaryzykowaliśmy, ale jesteśmy taką drużyną, że jeżeli chcemy pokonać Gorzów, to musimy ryzykować. Jak się uda to dobrze, jak nie to kończy się jak w tym meczu. Nie spodziewaliśmy się, że Pszczolarska trafi cztery trójki, że Ania Jakubiuk zacznie rzucać za trzy. Odpuściliśmy obwód i to nie zafunkcjonowało. Za dwa dni kolejny mecz, wymyślimy coś innego i spróbujemy jeszcze raz — Wojciech Szawarski.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów – Enea AZS Politechnika Poznań 105:78 (25:18, 34:29, 24:16, 22:15)

Gorzów: Jakubiuk 22, Bibby 19 (5 zb), Tsineke 17 (7 as), Wentzel 16, Pszczolarska 14, Jones 11, Telenga 3 (13 zb), Lebiecka 3, Kuczyńska 0, Śmiałek 0

Poznań: Pokk 20, Rogozińska 13, Skobel 11 (5 as), Sheppard 10, Piechowiak 7 (7 zb), Popovic 6, Puc 4, Żukowska 4, Piasecka 3

Autor zdjęć: Konrad Czapracki