OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

ŁKS SMS Łódź – ENEA AZS Poznań 57 : 53

W grupie A I ligi kobiet wykreowała się jednak już pewna grupa zespołów, które najprawdopodobniej będą walczyć o awans do Tauron Basket Ligi Kobiet. Jednym z tych zespołów z pewnością jest dotąd niepokonany ŁKS SMS Łódź, z którym ENEA AZS Poznań mierzyła się dzisiaj o 17.00 w Łodzi.

na strone na szybko

Mecz zakończył się zwycięstwem ŁKS SMS Łódź 57 do 53. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Od drugiej połowy na przemian prowadziły oba zespoły. ENEA miała szansę na dogrywkę, przegrywając punktem minutę przed końcem. Niestety akademiczkom nie udało się wyprowadzić skutecznej akcji. Świetne spotkanie zagrała Kinga Woźniak, której rywalki nie potrafiły w żaden sposób zatrzymać. Kapitan zespołu z Poznania zdobyła 25 punktów do czego dołożyła 7 zbiórek i 2 asysty. Nieźle zagrała też Aleksandra Pietraszek zdobywając 11 punktów. Zabrakło tylko kilku celnych rzutów innych zawodniczek. Niebagatelne znaczenie miał również wciąż osłabiony przez kontuzje skład drużyny z Poznania. Łodzianki zagrały lepiej zespołowo, poza tym trener ŁKSu miał większe pole do manewru. Nie zawiodła jedna z liderek zespołu A. Bednarek zdobywając 17 punktów. Mimo porażki optymizmem napawa fakt, iż zespół z Poznania mimo osłabionego składu jest w stanie walczyć o zwycięstwo z tak dobrym zespołem.

ŁKS SMS Łódź – ENEA AZS Poznań 57 : 53 (9:17, 19:10, 14:15, 15:11)

ŁKS: A. Bednarek 17, N. Danych 6, M. Maj 6, M. Mistygacz 2, K. Sosnowska 8, A. Kret 10, J. Oses 8, N. Wiaderkiewicz 0, K. Filipczak 0, A. Gajos 0, M. Boniecka 0, M. Michalak 0 .

ENEA: K. Woźniak 25, K.Budeń 4, K. Banach 2, I. Płóciennik 7, W. Wiśniewska 4, A. Pietraszek 11, D. Marciniak 0, K. Stefańczyk 0, A. Plucińska 0, K. Artyszko 0