14481770_982871515191314_6110108070060674157_oW drugiej kolejce 1 ligi Enea AZS Poznań doznała porażki. W wyjazdowym spotkaniu akademiczki przegrały z ŁKS SMS Łódź 43:59. Poznanianki mecz rozpoczęły bardzo dobrze wygrywając nawet 9:0. Jednak od tego momentu zupełnie oddały inicjatywę gospodyniom. Tracąc 16 punktów i rzucając jeszcze jedną „trójkę” pierwszą kwartę przegrały 12:16. Coś się zacięło w poznańskiej drużynie, która w drugiej kwarcie zdołała rzucić tylko 6 punktów i do szatani schodziła z  12 punktową stratą (18:30). Niestety po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Łodzianki powiększyły swoją przewagę do 19 punktów na koniec trzeciej kwarty. I pomimo zwycięstwa akademiczek w czwartej kwarcie 15:12, poznanianki przegrały całe spotkanie 43:59. W meczu akademiczkom zabrakło skuteczności i agresywnej, ofensywnej gry w ataku.

Pozytywną informacją  jest powrót na parkiety po kontuzji kapitana drużyny Kingi Woźniak, która zagrała ponad 15 minut.

14589800_982869528524846_8674063561704033015_o

ŁKS SMS Łódź – Enea AZS Poznań 59:43 (16:12, 14:6, 17:10, 12:15)

Enea AZS: M.Kotua 7, A.Szloser 6, M.Nowicka 6, A.Pietraszek 5, K.Woźniak 4, D.Marciniak 4, K.Stefańczyk 4, A.Plucińska 4, E.Giedrojć 3, W.Wiśniewska, K.Banach.

ŁKS: A.Dziwińska 16, K.Bandyk 14, A.Nowacka 10.

Kolejny mecz Enea AZS Poznań zagra przed własną publicznością w sobotę 15 października o godz. 17.00 w hali Politechniki Poznań. Przeciwnikiem będzie MUKS Pomarańczarnia Poznań.