14625349_1314041415293293_946638451_nW inauguracyjnym meczu 2 ligi Enea AZS Poznań doznała porażki na własnym parkiecie z Liderem Swarzędz 59:74. Po bardzo zaciętym meczu i prowadzeniu do przerwy młode poznanianki ostatecznie przegrały 15 punktami.

Akademiczki przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i od początku narzuciły agresywną grę, szczególnie w obronie wyprowadzając kilka skutecznych kontr i prowadząc w pierwszej kwarcie 25:20. Niestety drugą kwartę doświadczone zawodniczki ze Swarzędza rozpoczęły celną trójką  i rzutem z gry „dochodząc” poznanianki i doprowadzając do remisu. Jednak młode juniorki, z których składa się drużyna drugoligowa Enea AZS Poznań wytrzymały nacisk i odskoczyły, utrzymując przewagę i do szatni schodząc z 3 punktową przewagą 45:42. Po przerwie coś się „zacięło” w poznańskiej drużynie. Podopieczne Moniki Sibory zdołały zdobyć raptem 14 punktów w dwóch kwartach tracąc przy tym 32 i przegrywając całe spotkanie 59:74.

Inauguracja niezbyt udana, ale juniorki Enea AZS Poznań zdobywają cenne doświadczenie grając z dużo mocniejszymi rywalkami, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

14628177_1314043318626436_1483823032_n

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Enea AZS były Aleksandra Zięmborska, która zdobyła 19  punktów i  Bogna Gołochowicz – 18.

14627780_1314041548626613_1395673645_n

Enea AZS Poznań – Lider Swarzędz 59:74 (25:20,20:22,4:17,10:15)

Enea AZS:A. Zięmborska 19, B. Gołochowicz 18, K.Steańczyk  12,M. Ziobro  4, W.Kozłowska  4, J. Dąbrowska 2, P.Czechowska, A.Piasecka, A.Hadrisn, J.Dera, K.Draheim, A.Rura.

Lider: A.Gurzęda 24, M.Iwanowicz 13, J.Tudryn 11.

Następny mecz akademiczki zagrają ponownie w Poznaniu w niedzielę 23 października z zespołem ONE TEAM Ostrów Wlkp. Początek spotkania o godz. 13.30 w hali POSiR A.