14690993_1266630203388389_3457913232979719246_nKoszykarki Enea AZS Poznań nie sprostały zawodniczkom Pomarańczarni MUKS Poznań i w derbach stolicy Wielkopolski przegrały 51:62. Hala Politechniki Poznańskiej była wypełniona do granic możliwości.Akademiczki bardzo słabo weszły w spotkanie co spowodowało „odskoczenie” MUKSu na kilku punktową przewagę, której nie oddały praktycznie do końca spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 8:21.

Druga kwarta to odrabianie strat Enei AZS, poprawienie skuteczności z gry i akademiczki schodziły do szatni z zaledwie 6 punktową stratą 28:34.

Po przerwie akademiczki zdołały wyprowadzić kilka skutecznych kontrataków i zbliżyć się do przeciwniczek nawet na 4 punkty (30:34), jednak bardziej doświadczone zawodniczki z MUKSu, którymi dyrygowała Żaneta Durak (24p) nie dały sobie odebrać zwycięstwa i przez trzecią i czwartą kwartę kontrolowały przebieg spotkania ostatecznie zwyciężając w derbach Poznania.

Dobre spotkanie po raz kolejny rozegrała Daria Marciniak, która w meczu zdobyła double-double: 15 punktów i 17 zbiórek.

Enea AZS Poznań – Pomarańczarnia MUKS Poznań 51:62 (8:21, 20:13, 15:20, 8:8)

AZS: Daria Marciniak 15, Kinga Woźniak10, Karolina Stefańczyk 9, Alicja Szloser 7, Marta Nowicka 5, Wioletta Wiśniewska 3, Anita Plucińska 2, Kinga Banach, Martyna Kotula, Elżbieta Giedrojć, Aleksandra Pietraszek.

MUKS: Żaneta Durak 24, Iwona Szarzyńska 14, Barbara Miśkiewicz 10, Katarzyna Bednarczyk 6, Karolina Olszewska 6, Joanna Maryniewska 2, Patrycja Klatt, Martyna Policha, Paulina Plichowska.