14681070_994048737406925_1773344147521777671_o1 liga wygrywa w Głuchołazach 77:51, a 2 liga wygrywa w Poznaniu z ONE TEAM Ostrów Wlkp. 78:52. Akademiczki w Głuchołazach rozpoczęły bardzo skoncentrowane i na początku spotkania wygrywały po dwóch dynamicznych akcjach Kingi Woźniak oraz Dari Marciniak 6:1. Jednak w pierwszej kwarcie wynik oscylował wokół remisu, z minimalną przewagą poznanianek, które po pierwszej odsłonie miały minimalną, 2 punktową przewagę 24:22. Druga kwarta była bardzo dziwna, bo w pierwszych 5 minutach punkty zdobyła tylko Alicja Szloser z Enea AZS. Gra obu drużyn była chaotyczna, a zespoły raziły nieskutecznością. Pierwsze pozbierały się akademiczki, które po „włączeniu 6 biegu” odskoczyły gospodyniom i w drugich 5 minutach seryjnie zaczęły zdobywać punkty. Na przerwę schodziły z prawie 20 punktową przewagą 46:27.

Z szatni Enea AZS wyszła nadal mocno skoncentrowana i całą trzecią kwartę powiększała dystans do Chrobrego. Po trzeciej kwarcie było to już prawie 30 punktów – 66:35, a cały mecz skończył się wynikiem 77:51.

Bardzo cieszy bardzo dobra  postawa kapitan zespołu z Poznania, Kingi Woźniak, która wraca po kontuzji do swojej świetnej dyspozycji. W meczu zdobyła najwięcej punktów – 16, na bardzo wysokiej skuteczności z gry – 66,7% (6/9) oraz rewelacyjnego przeglądu gry, dając przy tym 7 asyst! Dorzuciła do swoich statystyk jeszcze 2 przechwyty i 100% skuteczności z osobistych (2/2). Dobrze wkomponowała się w zespół nowo pozyskana zawodniczka na pozycji centra – Kinga Bandyk, która zdobyła 9 punktów i zebrała 8 piłek z tablicy.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – Enea AZS Poznań 51:77 (22:24, 5:22, 10:20, 14:11)

Enea AZS: Kinga Woźniak 16, Daria Marciniak 11, Karolina Stefańczyk 10, Kinga Bandyk 9, Alicja Szloser 8, Kinga Banach 6, Martyna Kotula 6, Anita Plucińska 4, Wioletta Wiśniewska 4, Aleksandra Pietrasz.ek 3, Marta Nowicka.

MUKS: Joanna Czarnecka 14, Agnieszka Kret 13.

Kolejny mecz poznanianki grają 5 listopada we Wrocławiu ze Ślęzą II.

Natomiast młodsze koleżanki z 2 ligi wygrały swój pierwszy mecz w 2 lidze. Podejmując na własnym parkiecie zespół ONE TEAM Ostrów Wlkp. nie dały żadnych szans rywalkom pokonując ostatecznie ostrowianki 78:52.