14589800_982869528524846_8674063561704033015_oSześciopunktowym zwycięstwem zakończył się pojedynek Enea AZS Poznań we Wrocławiu. Akademiczki pokonały 1KS Ślęza II 72:66. Bardzo dobre zawody zagrały Kingi –  kapitan Kinga Woźniak i Kinga Bandyk.Mecz we Wrocławiu był bardzo wyrównany. Przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu i tak też się kończyła pierwsza i druga kwarta – 14:14, 23:23. Akademiczni nie potrafiły narzucić swojego stylu gry i dostosowały się do przeciwniczek, które grały szybko i agresywnie. Pod koniec trzeciej kwarty poznanianki zyskały niewielką przewagę, której nie oddały do końca meczu. W ostatnich minutach meczu było jeszcze nerwowo, kiedy wrocławianki po rzucie Jaworskiej za trzy punkty zbliżyły się do akademiczek, ale wtedy swoją „strzelbę” odpaliła kapitan Kinga Woźniak trafiając dwa razy z rzędu za trzy punkty i Alicja Szloser, która ustanowiła końcowy wynik 72:66.

Do Wrocławia nie pojechała z zespołem Daria Marciniak, która w tygodniu odniosła niewielką kontuzję nogi.

1KS Ślęza II Wrocłąw – Enea AZS Poznań 72:66 (14:14, 23:23, 14:19, 15:16)

Enea AZS: Kinga Woźniak 16, Kinga Bandyk 15, Martyna Kotula 10, Kinga Banach 9, Anita Plucińska 6, Aleksandra Pietraszek 5, Wioletta Wiśniewska 4, Alicja Szloser 3, Karolina Stefańczyk 2 , Marta Nowicka 2, Aleksadra Zięmborska.

Śleza: Julia Tyszkiewicz  22, Marta Wdowiuk 20, Małgorzata Zuchora 8, Zuzanna Sklepowicz 8, Patrycja Jaworska 8.

Kolejny mecz poznanianki grają w sobotę 12 listopada w Poznaniu. Przeciwnikiem będą Karkonosze Jelenia Góra. Początek meczu o godz. 18.00 w hali Politechniki Poznańskiej.