14993314_1224374667601197_6732238911084281340_nZawodniczki z zaplecza pierwszego zespołu minimalnie przegrały w Ostrowie Wlkp. Ostrovia Ostrów Wlkp. – Enea AZS Poznań 65:61.

W zespole z Ostrowa wystąpiły zawodniczki, które na co dzień trenują i występują w zespole Ostrovi w Ekstraklasie, więc nikt nie typował na zwycięzcę zespół z Poznania. Dlatego wielkim zaskoczeniem było utrzymywanie przez prawie cały mecz wyniku na korzyść przyjezdnych. Do przerwy wygrywały akademiczki (27:24), jednak w drugiej połowie ostrowianki „siadły” na akademiczkach, które zaczęły popełniać bardzo dużo błędów. Mimo tego wynik oscylował wokół remisu. W czwartej kwarcie na minimalne prowadzenie wyszły doświadczone gospodynie i nie oddały zwycięstwa do końca meczu.

Mimo porażki trenerka Monika Sibora jest bardzo zadowolona z postawy swoich podopiecznych, które są jeszcze juniorkami – w meczu w Ostrowie z seniorek zagrała tylko Agata Siwińska . Młode zawodniczki w takich spotkaniach uczą się gry na poziomie seniorskim i to będzie procentować w przyszłości.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Enea AZS Poznań 65:61 (11;15,13:12,21:18,20:16)
AZS A. Siwinska 15, B. Gołochowicz 14, M. Ziobro 12, J. Dąbrowska 8, W. Kozłowska 7, Z. Marek 3, K. Draheim 2, A. Piasecka, P. Czechowska, J. Dera.