15003329_1014605045351294_3890810934863974336_o Zatrzymanie rozgrywającej  z Jeleniej Góry – Natalii Małaszewskiej i gra zespołowa akademiczek dała wysokie, trzydziestopunktowe zwycięstwo nad Karkonoszami Jelenia Góra!

15042206_1014602312018234_7049711971789026119_o

Przy pełnych trybunach Politechniki Poznańskiej bardzo dobre zawody rozegrały podopieczne Krzysztofa Dobrowolskiego. Wysoko pokonały zespół z Jeleniej Góry 72:42, a kluczem do sukcesu było powstrzymanie doświadczonej rozgrywającej – Natalii Małaszewskiej, która zdobyła w tym meczu tylko 15 punktów oraz bardzo zespołowa gra akademiczek, zarówno w ataku, jak i w obronie.

15025588_1014603568684775_1298267821515666526_o

Gospodynie od samego początku narzuciły swój własny, dynamiczny w ataku i agresywny w obronie styl gry, w który nie potrafiły wpasować się przeciwniczki. Małaszewska, która w lidze ma najwyższą średnią zdobywanych punktów na mecz – ponad 27, była kryta na tzw. „plastra” i dzięki temu w tym spotkaniu popełniała dużo błędów (15 strat) i wymęczona słabiej trafiała (4/17 z gry).

Pierwsza połowa to dominacja poznanianek, które schodząc do szatni prowadziły już 42:20. W drugiej połowie Enea AZS tylko powiększała przewagę, nie dając żadnych szans zawodniczkom z Jeleniej Góry.

Poznanianki grały bardzo widowiskowo zdobywając aż 23 punkty z kontry. Były też bardzo skuteczne na zbiórkach, szczególnie na tablicy atakowanej, na której zebrały więcej piłek (26), niż na bronionej (25). Były agresywne w ataku  oddając aż 82 rzuty z gry i w obronie przechwytując aż 23 piłki, a w protokole zapisały się wszystkie zawodniczki, gdyż szkoleniowiec akademiczek szeroko rotował składem.

15016311_1014602668684865_8828379560971627459_o

Bardzo dobre zawody zagrała Kinga Banach, która w niespełna 15 minut zdobyła 16 punktów oddając 11 rzutów i trafiając 8 (72%)! Ponad 20 minut na parkiecie spędziła młoda Aleksandra Zięmborska, która pokazała się z bardzo dobrej strony. Rzuciła 8 punktów, zebrała 6 piłek i przechwyciła 4.

15068554_1014604855351313_1521862399697298389_o

Na tablicach brylowała z kolei Daria Marciniak, która zebrała 14 piłek – równo po 7  w ataku i w obronie.

15039654_1014603032018162_8724725377918742103_o

W meczu z Karkonoszami nie wystąpiły Karolina Stefańczyk, która nabawiła się niegroźnej kontuzji kolana w meczu juniorskim oraz Kinga Bandyk, która w środę przejdzie zabieg artroskopii kolana.

Enea AZS Poznań – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 72:42 (21:11, 21:9, 12:9, 18:13)

Enea AZS: K.Banach 16, K.Woźniak 8, A.Zięmborska 8, A.Szloser 8, W.Wiśniewska 6, D.Marciniak 6, M.Kotula 6, A.Pietraszek 4, M.Ziobro 4, M.Nowicka 3, A.Plucińska2, A.Siwińska 1.

MKS MOS: J.Pawlukiewicz 21, N.Małaszewska 15, P.Szubrowska 2, K.Mach 2, S.Młynarczyk 2, A.Rola, Z.Budych, W.Bernaś, A.Ratajczak.

Kolejny mecz akademiczki zagrają w niedzielę 20.11. w Poznaniu. Przeciwnikiem będzie drugi zespół z Gorzowa Wlkp. Początek spotkania w hali Politechniki Poznańskiej wyjątkowo o godz. 19.30.