15137538_1020517161426749_962993720480651176_o32 punkty Darii Marciniak w wyjazdowym meczu akademiczek w Aleksandrowie Łódzkim i wysokie zwycięstwo Enea AZS nad UKS BASKET SMS 67:46.

Poznanianki już od samego początku zaskoczyły gospodynie i po kilku minutach gry prowadziły 8:0. Grały bardzo zespołowo w ataku i agresywnie w obronie, wyprowadzając szereg skutecznych szybkich ataków. Po pierwszej kwarcie wygrywały 18:9, a do przerwy powiększyły przewagę do 15 punktów (35:20). W tej części gry Daria Marciniak miała już na swoim koncie 17 punktów, a Kinga Woźniak 6 asyst!

14976392_1014603572018108_2248594100816943986_o

W drugiej połowie akademiczki sukcesywnie powiększały przewagę – kolejne punkty zdobywała „Giewont” po wyśmienitych podaniach Kingi Woźniak oraz spokojnie grająca, doświadczona Aleksandra Pietraszek (10p).

15156843_1020516911426774_3513824539027924923_o

Kluczem do zwycięstwa okazało się skuteczne wyeliminowanie wysokiej Weroniki Telengi, która w meczu oddała zaledwie 4 rzuty, trafiając 1.

To był zdecydowanie mecz „Giewota”, która oprócz swoich 32 punktów dołożyła 11 zbiórek, w tym 8 w ataku oraz 6 przechwytów!!! Do wybornej formy rozgrywającej powróciła Kinga Woźniak dając w meczu 9 asyst, a także Ola Pietraszek dokładając do swoich 10 punktów 5 asyst. Zespół Enea AZS rozegrał dobre i widowiskowe spotkanie pokonując mocny zespół z Aleksandrowa Łódzkiego i dokładając do swojego dorobku kolejne 2 punkty za zwycięstwo.

UKS BASKET SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS Poznań 46:67 (9:18, 11:17, 14:19, 12:13)

Enea AZS: Daria Marciniak 32 (11 zb), Ola Pietraszek 10 (2×3), Anita Plucińska 9, Alicja Szloser 6, Karolina Stefańczyk 4, Kinga Woźniak 2 (9 asyst), Ola Zięmborska 2, Kinga Banach 2, Marta Nowicka, Martyna Kotula, Monika Ziobro, Wioletta Wiśniewska.

UKS: Martyna Leszczyńska 14, Natalia Danych 10.

Kolejny mecz akademiczki grają w Poznaniu w niedzielę 4 grudnia z liderem tabeli AZS Politechnika Korona Kraków. Początek spotkania o godz.17.00 w hali Politechniki Poznańskiej.