15370076_1031482703663528_233080605850807885_oEnea AZS wygrywa z liderem tabeli AZS Politechniką Koroną Kraków 67:52. Zabójcza 2 kwarta w wykonaniu akademiczek (22:6) „ustawiła” mecz i poznanianki mogły się cieszyć z 6 z rzędu zwycięstwa w 1 lidze. Poznanianki podeszły do meczu mocno skoncentrowane jednak od początku spotkania to zawodniczki z Krakowa wyszły na kilku punktowe prowadzenie. Akademiczki starały się nie stracić dystansu do przeciwniczek i w pierwszej kwarcie przegrywały zaledwie 4 punktami (14:18). Jednak tego co się wydarzyło w 2 kwarcie nikt się nie spodziewał, a szczególnie trener Korony Wojciech Eljasz-Radzikowski.

15325176_1131585636954327_7390827639149359922_o

Akademiczki mocno przycisnęły w obronie, nie dając swobodnych pozycji do rzutu krakowianką i wygrały tę część spotkania aż 22:6, schodząc do szatni z 13 punktowym prowadzeniem (37:24). Koncertowo w pierwszej połowie zagrała kapitan Kinga Woźniak, która do przerwy miała na swoim koncie 13 punktów. W całym meczu uzbierała ich 18, a do tego asystowała 8 razy i zebrała 7 piłek.

15252652_1131585130287711_3003645092047810790_o

Druga połowa to utrzymywanie bezpiecznej, prawie 20 punktowej przewagi. Wynik w ostatnich sekundach przypieczętowała młoda Karolina Stefańczyk trafiając 2 rzuty osobiste. Świetne zawody zagrała także Kinga Banach, która w niespełna 17 minut na parkiecie zdobyła 9 punktów na 100% skuteczności z gry (3/3 za 2p. 1/1 za 3p) i z osobistych (4/4)!!! Zebrała też 4 piłki z tablicy, miała 1 asystę i 1 przechwyt.

15304250_1131584936954397_5279165044301444247_o

Enea AZS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 67:53 (15:18, 22:6, 13:15, 17:13)

Enea AZS: Kinga Woźniak 18, Daria Marciniak 13, Alicja Szloser 13, Kinga Banach 9, Karolina Stefańczyk 5, Marta Nowicka 4, Aleksandra Pietraszek 3, Anita Plucińska 1, Wioletta Wiśniewska, Aleksandra Zięmborska, Agata Siwińska, Monika Ziobro.

Korona: Agata Rafałowicz 13, Kaciaryna Pratasiewicz 10, Katarzyna Homoncik 9, Agnieszka Krzywoń 6, Alicja Grabska 5, Kamila Ciężadło 5, Anna Krawiec 4, Katarzyna Pasek, Aleksandra Witkowska.

Kolejny mecz poznanianki grają w Wodzisławiu Śląskim, w sobotę 10 grudnia.