15895976_1160675654045325_8713206327434224010_oPewne zwycięstwo nad zespołem z Łodzi odniosły zawodniczki Krzysztofa Dobrowolskiego. Pokonały ŁKS SMS Łódź 74:48.

Poznanianki  nie były faworytkami tego meczu. W pierwszym meczu w październiku przegrały z łodziankami 43:59, a w meczu wówczas brylowała obecna zawodniczka Enei AZS – Kinga Bandyk. W tym meczu jednak nie mogła wspomóc akademiczek, gdyż rehabilituje się po kontuzji kolana. Z kolei w kadrze ŁKS SMS mogliśmy zobaczyć byłą zawodniczkę AZS – Elżbietę Giedrojć, która została zakontraktowana krótko przed meczem w Poznaniu.

15896152_1160676194045271_2537357485675488220_o

Kadra ŁKSu to bardzo dojrzałe zawodniczki, z dużym doświadczeniem ekstraklasowym i kadrowym, jednak problemem łodzianek była bardzo krótka ławka. To skrzętnie wykorzystał trener poznanianek, który szeroko rotował składem (zmienniczki Enea AZS zdobyły 18 punktów, przy 4 ŁKS) i  w konsekwencji zmęczył wąsko grające łodzianki. Odzwierciedleniem tego są wyniki poszczególnych kwart: w pierwszej ŁKS wygrał 14:7, ale w każdej następnej przewaga poznanianek wyraźnie rosła. Drugą kwartę Enea AZS wygrała 22:9 i na przerwę schodziła z 6 punktową przewagą.

15844490_1160675370712020_7758148449928714942_o

Po przerwie akademiczki zwiększały przewagę nad przyjezdnymi wygrywając poszczególne kwarty 16:11 i 29:14. Poznanianki miały przewagę zarówno na tablicach (48 zbiórek Enea przy 36 ŁKS), w asystach (17 do 11), w przechwytach (10 do 6), ale przede wszystkim w skuteczności. Podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego zagrały z 40% skutecznością z gry, rzucając 9 „trójek” przy tylko 1 celnej ze strony ŁKS.

15843954_1160675197378704_6148373504849410792_o

W poznańskim zespole wyśmienicie zagrał duet Woźniak-Marciniak, które w sumie zdobyły dla Enei AZS 41 punktów. Kinga Woźniak rzuciła 21 oczek, miała 8 asyst, 7 zbiórek, a Daria Marciniak zdobyła 20 oczek, zebrała 14 piłek, miała 2 asysty, 2 przechwyty i 1 blok.

15843983_1160676034045287_3624312840980180387_o

Dobre zawody zagrała też Alicja Szloser, która zdobyła 10 punktów (2×2 za 3p), miała 6 zbiórek i 6 przechwytów.

Wszystkie zawodniczki Enea AZS zagrały bardzo ambitnie i zespołowo, dokładając „cegiełkę” do zwycięstwa nad trudnym przeciwnikiem.

15844507_1160675190712038_1912609294402960179_o

Enea AZS Poznań – ŁKS SMS Łódź 74:48 (7:14,22:9,16:11,29:14)
Enea: Kinga Woźniak 21, Daria Marciniak 20, Alicja Szloser 10, Kinga Banach 7, Aleksandra Zięmborska 6, Martyna Kotula 5, Aleksandra Pietraszek 5, Wioletta Wiśniewska, Marta Nowicka, Karolina Stefańczyk

ŁKS:Martyna Stasiuk 20, Aleksandra Dziwińska 11, Patrycja Jastrzębska 6, Agata Nowacka 5, Elżbieta Giedrojć 4, Agnieszka Makowska 2, Natalia Łopińska.

Z tydzień w sobotę 14 stycznia WIELKIE DERBY POZNANIA. Enea AZS Poznań zmierzy się na boisku rywala z MUKS Pomarańczarnia Poznań. Początek spotkania w hali POSiR B o godz. 17.00.