28Drugie zwycięstwo w turnieju ćwiećfinałowym juniorek starszych daje podopiecznym Krzysztofa Dobrowolskiego awans do półfinałów, które odbędą się za 2 tygodnie. Enea AZS pokonała AZS Politechnikę Korona Kraków 85:63 oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:52.

Akademiczki pierwszy mecz rozegrały w piątek o godz.17.00 w hali POSiR A, gdzie pokonały UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:52.

27

Skład U22 to podstawowe zawodniczki 1 ligi: Alicja Szloser, Marta Nowicka, Kinga Banach, Anita Plucińska, Martyna Kotula, Monika Ziobro, Agata Siwińska, Karolina Stefańczyk, Aleksandra Zięmborska, uzupełnione zdolnymi juniorkami: Bogną Gołochowicz, Aleksandrą Piasecką czy występująca na co dzień w SMS Łomianki Lilianą Banaszak.

29 15384498_1254534307918566_1510503702541373284_o

Mecze rozgrywane w hali POSiR A przyniosły wiele emocji licznie zgromadzonym kibicom. W piątek Enea AZS do przerwy wygrywała bardzo wysoko z UKS Aleksandrów Łódzki 41:25, by po przerwie wyjść z szatni bardzo rozluźnionym i powoli tracąc przewagę. Goście serią 13-0 doszły poznanianki na 3 punkty (41:38) i na sali zrobiło się gorąco. Jednak to akademiczki zachowały więcej zimnej krwi, poukładały grę i szybko zaczęły odskakiwać przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się 12 punktowym zwycięstwem.

Zarówno w ataku – zdobywając 14 punktów, jak i w obronie, bardzo dobrze zagrała Karolina Stefańczyk. W defensywie wyeliminowała praktycznie z gry, wyższą o głowę Weronikę Telengę.

25

Enea AZS Poznań – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:52   (23:14, 18:11, 14:21, 9:6)
Enea AZS: Stefańczyk 14, Zięmborska 14, Szloser 10, Banaszak 9, Banach 8, Kotula 5, Nowicka 2, Plucińsk 2, Siwińska, Ziobro, Piasecka, Gołochowicz.
Basket: Danych 16, Leszczyńska 16, Myślak 10, Tyczkowska 7, Telenga 2, Filipczak, Karpiszuk.

23

W kolejnym meczu akademiczki spotkały się z zespołem z Krakowa i od samego początku zyskały przewagę. Rozpoczęły od 5:0 i ani razu do końca meczu nie straciły prowadzenia. Na przerwę schodziły z 10 punktową przewagą. Druga połowa to zwiększanie się przewagi nad krakowiankami, co pozwoliło trenerowi Dobrowolskiemu na wpuszczenie na parkiet wszystkich zawodniczek. Mecz zakończył się ponad 20 punktową przewagą, a najwięcej punktów dla poznanianek zdobyła Aleksandra Zięmborska – 19 punktów w 20 minut.

24

Enea AZS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 85:63 (17:24,19-22,11:24,16:15)

Enea AZS: Zięmborska 19, Banaszak 13, Nowicka 13, Banach 11, Kotula 10, Stefańczyk 5, Siwińska 4, Plucińska 4, Gołochowicz 4, Szloser 2, Ziobro, Piasecka.

Korona: Grabska 19, Wilk 11, Krawiec 10, Owca 7, Malaga 6, Ruta 4, Holovkova 2, Ciężadło 2, Łukasik 2, Mazur, Policha.

21

W meczu pomiędzy Krakowem, a Aleksandrowem Łódzkim lepsze okazały się zawodniczki UKS Basket.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki – AZS Politechnika Korona Kraków 72:64 (28:13, 17:22, 12:22, 15:7)

Basket: Telenga 17, Leszczyńska 16, Danych 11,  Filipczak 10, Tyczkowska 9, Maciejewska 5, Myślak 4.

Korona: Grabska 23, Wilk 12, Ruta 12,  Krawiec 10, Owca 3, Malaga 62,  Ciężadło 2.

Awans do półfinału uzyskał również UKS Basket.