16508382_1080195685458896_7470180375367839686_nZ dwoma zwycięstwami na koncie i z jedną porażką Enea AZS Poznań awansowała do Finału Juniorek Starszych, który odbędzie się  w dniach 15-19.02.2017 w Gdyni. Akademiczki pokonały zespoły z Krakowa i Zgorzelca, a przegrały z łódzkim Widzewem. Poznanianki rozpoczęły turniej, którego były gospodarzem, od porażki z Widzewem Łódź. Łodzianki są typowane do złotego medalu tych rozgrywek i to one były zdecydowanym faworytem tego spotkania.

16422484_1190321617747395_9070028078803246942_o

Mecz był bardzo zacięty i dynamiczny. Poznanianki cały czas goniły łodzianki, które do połowy 3 kwarty miały niewielką, kilku-punktową przewagę. Jednak od około 6 minuty 2 połowy, kiedy na tablicy wynik oscylował wokół remisu (50:52) to widzewianki seriami zaczęły zdobywać punkty zwiększając przewagę nad akademiczkami i nie oddając zwycięstwa do końca meczu.

Enea AZS Poznań – Cosinus Widzew Łódź 73:87 (20:28, 15:12, 22:28, 16:19)

Enea AZS: Zięmborska 18, Szloser 15, Kotula 10, Stefańczyk 8, Plucińska 6, Banach 5, Nowicka 5, Ziobro 4, Siwińska 2, Banaszak, Piasecka.

Widzew: Bujniak 26, Zapart 15, Gertchen 13, Drop 12, Pisera 10, Ratajczak 6, Budkiewicz 2, Kudelska 2, N.Gzinka 1, Dzierbicka.

16487174_1190321297747427_1992411402233666344_o

Drugiego dnia półfinałów akademiczki trafiły na zespół Wisły Can-Pack Kraków. W Wiśle grają przede wszystkim juniorki U18 i tylko 2 zawodniczki U22 – Danuta Puter i Ewa Bacik, które razem zdobyły 39 punktów (na 52 całego zespołu). W poznańskim zespole skład jest zbilansowany i trener Krzysztof Dobrowolski oprócz młodych – 17  i 18 letnich zawodniczek: Karoliny Stefańczyk, Aleksandry Zięmborskiej czy Lilianny Banaszak, ma do dyspozycji doświadczone i bardziej ograne: Kingę Banach, Alicję Szloser, Anitę Plucińską, Martynę Plutę czy Martę Nowicką. Ten fakt zdecydował o zwycięstwie w drugim meczu turnieju.

16462893_1190320917747465_3013868891196587960_o

Akademiczki od początku meczu prowadziły nie oddając nawet na chwilę inicjatywy krakowiankom. W pierwszej kwarcie prowadziły już 20:10, a na przerwę schodziły z 7 punktową przewagą (35:28). W Wiśle wynik „trzymały” Puter i Bacik, natomiast w poznańskim zespole trener rotował składem. Trzecia i czwarta kwarta to minimalne zwycięstwo akademiczek i ostatecznie to Enea AZS zwycięża całe spotkanie 11 punktami.

Enea AZS Poznań – Wisła Can-Pack Kraków 63:52 (20:10, 15:18, 10:8, 18:16)

Enea AZS: Banach 11, Kotula 10, Nowicka 10, Zięmborska 9, Szloser 7, Banaszak 5, Stefańczyk 5, Plucińska 4, Ziobro 2, Siwińska, Piasecka.

Wisła: D. Puter 24, Bacik 15, Malinowska 6, B.Puter 4, Wachowiak 3, Pitala, Klimas, Natkaniec, Czepiec.

16463240_1190321597747397_9064387017278195370_o

Ostatniego dnia turnieju poznanianki trafiły na najsłabszy zespół UKS Basket Zgorzelec, który zdecydowanie pokonał 102:47. Tym samym akademiczki awansowały do turnieju finałowego z 2 miejsca.

Enea AZS Poznań-UKS Basket Zgorzelec 102:47 (27:13, 24:10, 23:6, 28:18)

Enea AZS: Zięmborska 17, Banaszak 17, Kotula 16, Nowicka 14, Siwińska 12, Piasecka 10, Stefańczyk 8, Plucińska 4, Ziobro 2, Banach 2, Szloser.

UKS Basket: Łachcacz 18, Lipniacka 13, Legaczyńska 6, Zienkiewicz 3, Wdowska 3, Urbanowicz 2, Murzyn 2, Myślak, Pacak, Łozowska, Tomiak, Karasiewicz.

Pozostałe mecze:

UKS Basket Zgorzelec-Wisła Can-Pack Kraków 45:74 (17:15, 7:21, 7:24, 14:14)

Cosinus Widzew Łódź-UKS Basket Zgorzelec   108:38   (36:9, 26:15, 20:5, 26:9)

Wisła Can-Pack Kraków-Cosinus Widzew Łódź   48:97   (12:25, 17:17, 9:29, 10:26)

Tabela:

1.Cosinus Widzew Łódź

2.Enea AZS Poznań

3.Wisła Can-Pack Kraków

4.UKS Basket Zgorzelec

Akademiczki awansowały do Finału U22, które odbędą się w Gdyni w dniach 15-19 luty.  W grupie zagramy z zespołami: Basketem Aleksandrów Łódzki, Huraganem Wołomin i GTK Gdynia.