OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Statystyczny rzut oka na początek sezonu

Już 7 kolejek Basket Ligi Kobiet za nami (w tym 6 spotkań z udziałem Enea AZS Poznań) – czas więc na małe podsumowanie dokonań zarówno całego zespołu, jak i poszczególnych zawodniczek 🙂

Ekipa Enea AZS Poznań w dalszym ciągu czeka na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Najbliżej tego osiągnięcia Poznanianki były w starciu z …… liderem tabeli Artego Bydgoszcz. Akademiczki prowadziły przez prawie połowę wspomnianego spotkania, jednakże ostatecznie uległy drużynie z Bydgoszczy różnicą 7 punktów.

Akademiczki jako zespół średnio zdobywają ponad 54 punkty na mecz przy skuteczności na poziomie 33,5% z gry. Najcelniej nasze zawodniczki rzucały w spotkaniu z drużyną Pszczółka-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin.

Ponadto łupem Poznanianek padają ponad 33 zbiórki w każdym meczu oraz 7 przechwyconych piłek. Akademiczki w trakcie rozgrywanych spotkań notują nieco ponad 12 asyst, przy okazji popełniając 19 strat.

Jak wyglądają indywidualne poczynania naszych zawodniczek?

Najlepiej punktującą w chwili obecnej jest Kateryna Rymarenko, która podczas 2 dotychczas rozegranych spotkań zdobywała średnio 14 punktów. Z zawodniczek, które od początku sezonu reprezentują nasze barwy skuteczne są również Jazmine Davis (średnio 9,7 pkt), Kinga Woźniak oraz Sidney Cook (obydwie średnio po 9 pkt/mecz).

W walce na tablicach póki co bezkonkurencyjna jest Sidney Cook, która zbiera ponad 7 piłek w każdym spotkaniu.

Blisko 3 asysty na mecz notują nasze rozgrywające – Kinga Woźniak i Julia Niemojewska.

Najcelniej z pola rzutów za 3 pkt strzelają natomiast Kateryna Rymarenko, Jazmine Davis oraz …. Daria Marciniak.