Zawodniczki Enei AZS Poznań w meczu 8. kolejki Basket Ligi Kobiet udały do Wrocławia na mecz z tamtejszą Ślęzą. Poznanianki pokazały się z bardzo dobrej strony, ale musiały uznać wyższość aktualnych mistrzyń kraju, przegrywając 57:68.

Już pierwsza kwarta pokazała, że poznanianki łatwo nie oddadzą zwycięstwa gospodarzom. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch punktów Aleksandry Parzeńskiej, która tego dnia stanowiła o sile zespołu (11pkt). Zaraz po Amerykance Jazmine Davis (12pkt) była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny Marka Lebiedzińskiego. W zespole trenera Arkadiusza Rusina  również z najlepszej strony pokazała się Amerykanka Marissa Kastanek (12pkt). Pierwsza kwarta zakończyła  się jednopunktowym prowadzeniem drużyny z Wrocławia (21:20).

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego lay-upa Tijany Ajduković. Na pięć minut przed przerwą zawodniczki Ślęzy wyszły na 9-punktowe prowadzenie, które było niwelowane przez gości dzięki dobrej dyspozycji tego dnia Aleksandy Parzeńskiej i celnym rzutom za trzy punkty Jazmine Davis. Na półmetku akademiczkom brakowało już tylko pięciu „oczek”, aby doprowadzić do remisu (35:30). Jednak aktualne mistrzynie kontrolowały cały czas przebieg boiskowych zdarzeń. Po  przerwie akademiczkom udało się wyrównać stan meczu. Trwało to tylko chwilę. Odpowiedź koszykarek Arkadiusza Rusina była natychmiastowa i już do końca spotkania kontrolowały wynik.

Enea AZS Poznań przegrała kolejne spotkanie,ale warto podkreślić, że zespół z meczu na mecz coraz lepiej gra w obronie, a także wykorzystuje swoje szanse pod koszem rywalek. Szansa na pierwsze zwycięstwo w sezonie z pewnością będzie w kolejnym meczu. W sobotę 18 listopada akademiczki podejmą we własnej hali PGE MKK Siedlce.

Ślęza Wrocław – Enea AZS Poznań 68:57 (21:20, 14:10, 17:10, 16:17)

Ślęza: Marissa Kastanek 12 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 9, Sonia Ursu 9 (1), Sharnee Zoll-Norman 7, Karina Szybała 7 (1), Klaudia Sosnowska 6, Tijana Ajduković 6, Tania Perez 5 (1), Janis Ndiba 4, Kourtney Treffers 3, Zuzanna Sklepowicz.

Enea AZS: Jazmine Davis 12 (4), Aleksandra Parzeńska 11, Kateryna Rymarenko 10 (1), Kinga Woźniak 6, Alicja Szloser 5 (1), Daria Marciniak 5 (1), Katarzyna Bednarczyk 5 (1), Julia Niemojewska 2, Martyna Kotula 1, Karolina Stefańczyk.