Zwycięstwo Enea AZS Poznań w Łodzi!!!

Akademiczki okazały się za mocne, mimo że rozpoczęły spotkanie bardzo słabo od wyniku 0:12. Jednak otrząsnęły się z tego letargu, głównie dzięki świetnej grze Katarzyny Bednarczyk, która w 2 kwartach trafiła 4 trójki i do przerwy poznanianki przegrywały tylko 7 pkt (36:43).

W szatni trener Marek Lebiedziński musiał wstrząsnąć zespołem, bo akademiczki wyszły na drugą połowę spotkania odmienione. Grały bardzo ofensywnie, wykorzystując słabszą w tej części meczu obronę gospodyń. Pod kosz „gładko wjeżdżała” Jazmine Davis, a z dystansu dokładały swoje punkty Kinga Woźniak  i Daria Marciniak. Enea AZS wygrała 3 kwartę aż 22:4 i można powiedzieć, że to był klucz do sukcesu w tym spotkaniu. W czwartej kwarcie łodzianki poderwały się jeszcze do odrabiania 11-punktowej straty, głównie za sprawą „trójek” Julii Drop i Klaudii Gertchen. Jednak na szczęście akademiczki w swoich szeregach miały fantastyczną Jazmine Davis. Pomimo kilku błędów tej zawodniczki, które spowodowały niebezpieczne zbliżenie się gospodyń na 1 pkt, rozgrywająca wzięła ciężar gry na siebie, między innymi trafiając spektakularną „trójkę” z ósmego metra! W całym spotkaniu zdobyła 22 punkty.

Widzew Łódź – ENEA AZS Poznań 66:72 (21:14, 22:22, 4:22, 19:14)

Enea AZS Poznań: Davis 22, Bednarczyk 16, Smith 9, Woźniak 8, Rymarenko 6, Marciniak 4, Parzeńska 4, Niemojewska 3

Widzew Łódź: Harvey-Carr 19, Schmidt 12, Gertchen 12, Drop 11 (11as), Paździerska 8, Scheer 4

Już w niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00 Enea AZS Poznań podejmuje Energę Toruń. Mecz w hali Politechniki Poznańskiej.