OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Z Lublina na tarczy, ale z honorem

Akademiczki przegrały niedzielne spotkanie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 67:80. Mimo niekorzystnego rezultatu zostawiły po sobie dobre wrażenie.

Faworytkami niedzielnego meczu były gospodynie, ale poznanianki jechały do Lublina w dobrych nastrojach i z zamiarem sprawienia niespodzianki. Lublinianki bardzo dobrze weszły w to spotkanie, bowiem po 90 sekundach prowadziły 7:0. Poznańską niemoc przełamała Jazmine Davis, która rozpoczęła od celnego rzutu zza linii 6,75 m. Mimo to zawodniczki Wojciecha Szawarskiego nie spuszczały z tonu i ciągle trafiały z każdej możliwej pozycji, ale tylko do połowy pierwszej kwarty. Ostatnie punkty dla Pszczółki zdobyła Uju Ugoka (17:5) i później nastąpiła ich niemoc. Ostatnie pięć minut pierwszej części meczu należało już do Akademiczek, które skrupulatnie niwelowały straty.

Dobre zakończenie pierwszej kwarty spowodowało, że zawodniczki Marka Lebiedzińskiego uwierzyły w siebie. Celne rzuty dobrze dysponowanej Aleksandry Parzeńskiej oraz Katarzyny Bednarczyk dały poznaniankom remis (17:17). Cała druga kwarta toczyła się punkt za punkt, chociaż przez chwilę Enea AZS miała cztery „oczka” przewagi. Mimo to na półmetku spotkania gospodynie prowadziły, ale zaledwie jednym punktem (38:37).

Wydawało się, że trzecia kwarta również będzie toczyć się punkt za punkt. Tak też było przez większą jej część, ale pod koniec coraz bardziej do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Pierwsze skrzypce ciągle grała Nigeryjka Ugoka, a kroku dotrzymywała jej Kateryna Dorogobuzowa. Głównie dzięki ich skutecznej grze lublinianki prowadziły przed ostatnim aktem meczu dziewięcioma punktami (57:48).

Czwarta kwarta to przede wszystkim dwa celne rzuty za trzy punkty w wykonaniu Martyny Cebulskiej, które podcięły skrzydła poznaniankom.  Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski nie mogły w tej części meczu zatrzymać rozpędzonych gospodyń. Pojawiły się błędy i niepotrzebne straty, które zadecydowały o końcowym rezultacie. W Lublinie zadebiutowały Michaela Stejskalova oraz Jewell Tunstul. Zagrały one z drobnymi urazami, ale już za tydzień powinny być w pełni sił. 

 

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Poznań 80:67 (17:12, 21:25, 19:11, 23:19)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Uju Ugoka (27), Feyonda Fitzgerald (9), Kaja Grygiel (DNP), Martyna Cebulska (6), Aleksandra Kędzierska, Dorota Mistygacz (7), Dajana Butulija (7), Marta Witkowska (7), Agata Dobrowolska (3), Dominika Poleszak, Kateryna Dorogobuzowa (14).

Enea AZS Poznań: Marta Nowicka, Kinga Woźniak (5), Daria Marciniak (4), Katarzyna Bednarczyk (5), Kateryna Rymarenko (15), Aleksandra Parzeńska (12), Julia Niemojewska, Jewel Tunstull (2), Jazmine Davis (22), Michaela Stejskalova (2).