OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Trzecie zwycięstwo do kompletu

W ostatnim spotkaniu turnieju półfinałowego MP U22 w Gorzowie Wielkopolskim nasze zawodniczki zdecydowanie pokonały Mon-Pol Płock 80:43. Akademiczki z kompletem zwycięstw wygrały grupę czwartą i już mogą myśleć o zmaganiach finałowych, które za nieco ponad dwa tygodnie.

Na zakończenie turnieju zmierzyły się najlepsza i najsłabsza drużyna turnieju. Poznanianki dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad Eneą AZS AJP Gorzów Wielkopolski miały zapewniony awans. Natomiast zespół z Płocka po dwóch porażkach nie miał już żadnych szans na końcowy sukces. Tym bardziej, że mazowszanki grały w turnieju w bardzo okrojonym składzie. W meczu z Eneą AZS trener Jasiński miał do dyspozycji zaledwie siedem zawodniczek. Akademiczki również zagrały w nieco uszczuplonym składzie. Trener Krzysztof Dobrowolski postanowił oszczędzić Aleksandrę Parzeńską oraz Julię Niemojewską, które wcześniej wróciły do Poznania. Obie zawodniczki będą miały pomóc swoim starszym koleżankom w wieczornym meczu Basket Ligi Kobiet przeciwko InwestInTheWest AZS AJP Gorzów.

Mimo braku Parzeńskiej i Niemojewskiej poznanianki bez większych problemów poradziły sobie z z Mon-Pol Płock. Od początku grały bardzo swobodnie, o czym świadczyć może chociażby wsad Liliany Banaszak. Tak naprawdę z każdą minutą akademiczki powiększały swoją przewagę. Każda z zawodniczek mogła pokazać swoje umiejętności. Najwięcej punktów zdobyły Julia Tyszkiewicz i Aleksandra Zięmborska (po 16), ale cały zespół zasługuje na pochwały. Nie tylko za to spotkanie, ale za cały turniej. W końcu Enea AZS z kompletem zwycięstw zameldowała się w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 21-25 lutego w Hali Politechniki Poznańskiej.

 

Mon-Pol Płock – Enea AZS Poznań 43:80 (11:17, 12:20, 10:23, 10:20)

Mon-Pol: Dzierbicka 16, Paczóska 14, Plucińska 8, Jasińska 3, Bielska 2, Goleniewska 0, Sierawska 0.

Enea AZS: Tyszkiewicz 16, Zięmborska 16, S. Wróblewska 12, K. Wróblewska 11, Banach 11, Banaszak 8, Kotula 3, Nowicka 3, Szloser 0, Stefańczyk 0.