OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Cel wykonany. Czas na przygotowania do finałów

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski do lat 22 był bardzo udany dla Enei AZS Poznań. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i pewny awans do decydującej fazy. Akademiczki wykonały cel w stu procentach i mogą spokojnie przygotowywać się do finałów, które odbędą się pod koniec lutego w Poznaniu.

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Dobrowolskiego był jednym z faworytów w swojej grupie. Poznanianki potwierdziły klasę pokonując AZS AJP Gorzów, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i Mon-Pol Płock. – Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Obawiałem się trochę o zgranie dziewczyn, ale niepotrzebnie. Trzy wygrane mecze i to z pewnością cieszy – podsumował turniej półfinałowy w Gorzowie Wielkopolskim trener Dobrowolski. Wysokie zwycięstwa Akademiczek sugerują, że rozegrały one bardzo dobre trzy mecze. Nieco innego zdania jest trener zespołu. – Wyniki nie oddają walki jaka była na parkiecie – mówi. – Na pewno wyciągniemy wnioski i poprawimy jeszcze naszą grę – zapowiada.

Za nieco ponad dwa tygodnie w hali Politechniki Poznańskiej rozegrany zostanie turniej finałowy. Akademiczki będą więc na własnym parkiecie walczyć o medal ogólnopolskich rozgrywek. – Będziemy solidnie przygotowywać się do finałów, aby pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Dobrowolski. Bardzo ważne w najbliższym czasie będą przygotowania dziewczyn, które grają zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i w Basket Lidze Kobiet. Sztab szkoleniowy będzie musiał znaleźć złoty środek w najbliższych przygotowaniach. – W komitywie z trenerem Lebiedzińskim poukładamy, tak mikrocykle, żeby oba zespoły zyskały – dodaje Dobrowolski.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski U22 rozegrany zostanie w dniach 21-25 lutego. Poza Eneą AZS udział w nim wezmą: Basket 25 Bydgoszcz, MUKS Poznań, UKS Huragan Wołomin, MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, VBW GTK Gdynia, Widzew Łódź i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.