Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski do lat 22 był bardzo udany dla Enei AZS Poznań. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i pewny awans do decydującej fazy. Akademiczki wykonały cel w stu procentach i mogą spokojnie przygotowywać się do finałów, które odbędą się pod koniec lutego w Poznaniu.

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Dobrowolskiego był jednym z faworytów w swojej grupie. Poznanianki potwierdziły klasę pokonując AZS AJP Gorzów, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i Mon-Pol Płock. – Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Obawiałem się trochę o zgranie dziewczyn, ale niepotrzebnie. Trzy wygrane mecze i to z pewnością cieszy – podsumował turniej półfinałowy w Gorzowie Wielkopolskim trener Dobrowolski. Wysokie zwycięstwa Akademiczek sugerują, że rozegrały one bardzo dobre trzy mecze. Nieco innego zdania jest trener zespołu. – Wyniki nie oddają walki jaka była na parkiecie – mówi. – Na pewno wyciągniemy wnioski i poprawimy jeszcze naszą grę – zapowiada.

Za nieco ponad dwa tygodnie w hali Politechniki Poznańskiej rozegrany zostanie turniej finałowy. Akademiczki będą więc na własnym parkiecie walczyć o medal ogólnopolskich rozgrywek. – Będziemy solidnie przygotowywać się do finałów, aby pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Dobrowolski. Bardzo ważne w najbliższym czasie będą przygotowania dziewczyn, które grają zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i w Basket Lidze Kobiet. Sztab szkoleniowy będzie musiał znaleźć złoty środek w najbliższych przygotowaniach. – W komitywie z trenerem Lebiedzińskim poukładamy, tak mikrocykle, żeby oba zespoły zyskały – dodaje Dobrowolski.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski U22 rozegrany zostanie w dniach 21-25 lutego. Poza Eneą AZS udział w nim wezmą: Basket 25 Bydgoszcz, MUKS Poznań, UKS Huragan Wołomin, MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, VBW GTK Gdynia, Widzew Łódź i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.