OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Akademiczki ciągle w grze!

Mecz pomiędzy MUKS-em WSG Supravis Bydgoszcz, a Eneą AZS Poznań był spotkaniem o być albo nie być w turnieju Mistrzostw Polski do lat 22. Akademiczki pewnie wygrały 90:55 i ciągle mają szanse na awans do strefy medalowej.

W środę Enea AZS przegrała derbowy pojedynek z MUKS-em Poznań (58:68), a zespół z Bydgoszczy uległ wysoko VBW GTK Gdynia (42:85). Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęły poznanianki i pierwszą odsłonę wygrały dziewięcioma „oczkami”. Ich gra nie wyglądała jednak najlepiej. Notowały wiele strat, których nie potrafiły do końca wykorzystać bydgoszczanki. Druga kwarta również toczyła się pod znakiem wielu niecelnych rzutów. Obie ekipy spisywały się słabo w defensywie. Zespół znad Brdy próbował zmniejszać straty rzutami zza linii 6,75 i to się udawało. W drugiej kwarcie trafiły cztery rzuty za trzy punkty. – Dziewczyny w pierwszej połowie grały ze zwieszonymi głowami i to było widać – podsumował pierwsze 20 minut trener Krzysztof Dobrowolski.

Dopiero po przerwie Akademiczki złapały większy luz i mogły pokazać swoje umiejętności. Decydujące w tej części meczu były rzuty za trzy punkty Julii Tyszkiewicz oraz Karoliny Stefańczyk. W 25 minucie spotkania Akademiczki miały 17 punktów przewagi i gra zespołu trenera Dobrowolskiego wyglądała bardzo dobrze już do końcowej syreny. – Musimy dążyć do tego, żeby nasza gra wyglądała zawsze tak jak w trzeciej i czwartej kwarcie – dodał Dobrowolski.

Dzięki temu zwycięstwu Akademiczki mają ciągle szanse na awans do półfinałów. W piątkowym meczu będą musiały pokonać niepokonany dotąd zespół z Gdyni różnicą siedmiu punktów. – Musimy wyjść na to spotkanie ze zdeterminowaniem i grać od początku bardzo twardo. Jeśli zrealizujemy nasze założenia to powinno być dobrze – zapewnia trener poznanianek. Spotkanie pomiędzy Eneą AZS, a VBW GTK zakończy grupowe zmagania w turnieju. Początek tego meczu o godzinie 17:00.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – Enea AZS Poznań 55:90 (10:19, 21:20, 16:26, 8:25)

MUKS WSG: Błaszczak 15, Płatek 13, Szymańska 7, Szydłowska 7, Preihs 6, Kobus 3, Rybacka 2, Niełacna 2, Błysz 0, Jagodzińska 0,

Enea AZS: Tyszkiewicz 17, Banaszak 14, Nowicka 12, K. Wróblewska 10, Parzeńska 8, Kotula 6, Zięmborska 6, Szloser 5, Stefańczyk 5, Banach 5, S. Wróblewska 2, Niemojewska 0.