OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Postraszyć Mistrzynie Polski

W najbliższą sobotę Akademiczki czeka kolejna ciężka przeprawa. Do stolicy Wielkopolski przyjeżdżają aktualne Mistrzynie Polski, 1KS Ślęza Wrocław.

W ostatnich tygodniach zawodniczki Marka Lebiedzińskiego mierzą się z zespołami z najwyższej półki. Po starciach z Artego Bydgoszcz i Wisłą CanPack Kraków czas na mecz z 1KS Ślęzą Wrocław. – Z takimi zespołami gramy bez presji – powtarza szkoleniowiec Akademiczek. Spotkania z Artego i Wisłą zakończyły się porażkami, ale fragmentami gra poznańskiego zespołu wyglądała całkiem przyzwoicie. Szczególnie wyjazdowy pojedynek w Krakowie może napawać optymizmem. Porażka 69:85 z najbardziej utytułowanym polskim klubem wstydu nie przynosi. – Myślę, że my z tego wyniku przed rozpoczęciem moglibyśmy być zadowoleni, jednak Wisła pozwoliła nam na grę. Do trzeciej kwarty mogliśmy się bić z bardziej doświadczonym i lepszym zespołem od nas i mnie to cieszy – komentował na gorąco spotkanie z Wisłą trener poznanianek.

Sobotni przeciwnik Enei AZS gra tym sezonie ponownie o najwyższe laury. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu, ale ma taki sam bilans, co trzeci zespół (CCC Polkowice). W minioną środę zawodniczki Arkadiusza Rusina mierzyły się na własnym parkiecie z KS JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec. Nie miały one żadnych problemów, aby pokonać niżej notowane rywalki (88:71). W spotkaniu z sosnowiczankami w składzie Ślęzy ponownie zabrakło najskuteczniejszej zawodniczki zespołu, Marissy Kastanek. Amerykanka ciągle zmaga się z następstwami skręcenia stawu skokowego i jej występ w Poznaniu jest ciągle pod znakiem zapytania. Pod nieobecność Kastanek liderką Ślęzy jest Sharnee Zoll-Norman. Amerykańska rozgrywająca gra pierwsze skrzypce w zespole z Wrocławia. Duże nadzieje zespół z Dolnego Śląska pokłada w niedawno zakontraktowanej Elinie Dikeoulakou. Po tym jak zespół grał poniżej oczekiwań to postanowiono sięgnąć po doświadczoną Łotyszkę, która sezon rozpoczynała w barwach CCC Polkowice.

Obie ekipy skonfrontowały swoje siły w 8. kolejce Basket Ligi Kobiet. We wrocławskiej hali lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 68:57. Najskuteczniejsze w swoich zespołach były: Kastanek (12pkt) i Jazmine Davis (12pkt). Kto będzie górą w sobotnim spotkaniu? Początek meczu z 1 KS Ślęzą Wrocław o godzinie 20:00 w Hali Politechniki Poznańskiej.