OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Jubileusz Kingi Woźniak

Sobotni mecz Basket Ligi Kobiet był dla kapitan poznańskiego zespołu małym świętem. Spotkanie przeciwko TS Ostrovii było dwusetnym występem Kingi Woźniak w barwach AZS-u.

Podczas przedmeczowej prezentacji Kinga Woźniak została uhonorowana przez przedstawicieli klubu m. in. pamiątkową koszulką. Kapitan Enei AZS nie kryła wzruszenia i zaskoczenia. – Jest mi niezmiernie miło – mówiła zawodniczka, która szukała w pamięci swojego pierwszego seniorskiego występu w barwach klubu. -Wydaje mi się, że pierwszym meczem było spotkanie w ekstraklasie w październiku 2009 roku – dodała.

Z pewnością jubileusz byłby lepszy gdyby udało się wygrać poznaniankom spotkanie derbowe. Porażka 59:71 z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski nie poprawiła humoru Akademiczkom, ale można z niej wyciągnąć pozytywy. – Nie udało się wygrać tego meczu, ale na szczęście druga połowa była lepsza. Walczyłyśmy i dochodziłyśmy rywalki – podsumowała sobotnie spotkanie Woźniak. – Najważniejsze, że udało się utrzymać w lidze. Trzeba spokojnie rozegrać środowy mecz w Polkowicach, a potem będziemy myśleć o kolejnym sezonie – kończy pani kapitan.

Kinga Woźniak przez całą swoją karierę spędziła na parkiecie w koszulce poznańskiego zespołu 4959 minut i zdobyła 1728 punktów. Życzymy jej co najmniej drugie tyle!