Sobotni mecz Basket Ligi Kobiet był dla kapitan poznańskiego zespołu małym świętem. Spotkanie przeciwko TS Ostrovii było dwusetnym występem Kingi Woźniak w barwach AZS-u.

Podczas przedmeczowej prezentacji Kinga Woźniak została uhonorowana przez przedstawicieli klubu m. in. pamiątkową koszulką. Kapitan Enei AZS nie kryła wzruszenia i zaskoczenia. – Jest mi niezmiernie miło – mówiła zawodniczka, która szukała w pamięci swojego pierwszego seniorskiego występu w barwach klubu. -Wydaje mi się, że pierwszym meczem było spotkanie w ekstraklasie w październiku 2009 roku – dodała.

Z pewnością jubileusz byłby lepszy gdyby udało się wygrać poznaniankom spotkanie derbowe. Porażka 59:71 z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski nie poprawiła humoru Akademiczkom, ale można z niej wyciągnąć pozytywy. – Nie udało się wygrać tego meczu, ale na szczęście druga połowa była lepsza. Walczyłyśmy i dochodziłyśmy rywalki – podsumowała sobotnie spotkanie Woźniak. – Najważniejsze, że udało się utrzymać w lidze. Trzeba spokojnie rozegrać środowy mecz w Polkowicach, a potem będziemy myśleć o kolejnym sezonie – kończy pani kapitan.

Kinga Woźniak przez całą swoją karierę spędziła na parkiecie w koszulce poznańskiego zespołu 4959 minut i zdobyła 1728 punktów. Życzymy jej co najmniej drugie tyle!