OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Czas na ostatnie granie – zapowiedź meczu w Polkowicach

W środę Enea AZS Poznań rozegra swój ostatni mecz w sezonie 2017/18. Akademiczki jadą do Polkowic na starcie z jednym faworytów tegorocznych rozgrywek.

– To jest pretendent do finału i nikt nie chce z nimi grać w fazie play-off – opisuje siłę najbliższego rywala trener Enei AZS, Marek Lebiedziński. Nie sposób się z nim nie zgodzić, bowiem polkowiczanki po nie najlepszym początku sezonu w końcu złapały swój rytm i bardzo wysoką formę. Plasują się na trzecim miejscu w tabeli Basket Ligi Kobiet i jeśli tylko wygrają mecz z poznańskim zespołem to najprawdopodobniej z tego miejsca przystąpią do decydującej fazy sezonu.

Skupiając się na sile CCC trzeba zwrócić baczną uwagę na niesamowicie wyrównaną kadrę zespołu prowadzonego przez Marosa Kovacika. Każda z zawodniczek w jego talii jest w stanie być liderką na parkiecie. W miniony weekend w starciu z Basketem 90 Gdynia tymi najjaśniejszymi punktami były Temitope Fagbenle i Alysha Clark. Pierwsza z nich zdobyła nad morzem 24 „oczka”, a ta druga 21. Głównie dzięki ich doskonałej dyspozycji polkowiczanki bez problemu poradziły sobie na trudnym terenie, zwyciężając 96:67.

Akademiczki nie mają dobrych wspomnień ze starcia z CCC. W grudniu polkowiczanki nie dały żadnych szans Enei AZS zwyciężając w Poznaniu aż pięćdziesięcioma punktami (103:53). Najwięcej punktów dla CCC zdobyła nie występująca już w zespole Bria Holmes (17 pkt). Był to ostatni występ Amerykanki w barwach „pomarańczowych”. Dla poznanianek najwięcej „oczek” zdobyła niezawodna Jazmine Davis (18pkt).

W minioną sobotę Enea AZS podejmowała we własnej hali TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 71:59. Ostrowianki z kolei przed tygodniem grały w Polkowicach i właśnie to spotkanie jest dobrą wykładnią siły CCC. Polkowiczanki wygrały 116:36, co jest najwyższym zwycięstwem jakiegokolwiek zespołu w tym sezonie. – Wiemy na co stać CCC, ale my jedziemy tam zebrać cenne doświadczenie – zapowiada kapitan poznanianek, Kinga Woźniak. Wtóruje jej trener Lebiedziński. – Jedziemy powalczyć i zagrać lepszy mecz niż z Ostrovią – dodaje szkoleniowiec zespołu.

Początek meczu pomiędzy CCC Polkowice, a Enea AZS Poznań o godzinie 18:00. Niezależnie od wyniku to będzie ostatnia ligowa bitwa Akademiczek w tym sezonie BLK.