OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Inauguracja EBLK w Poznaniu

  Już w sobotę 6 października o godz. 18.00 w hali Politechniki Poznańskiej Enea AZS Poznań rozpocznie kolejny sezon w Energa Basket Lidze Kobiet.

Rywal na początek zmagań akademiczek jest wymagający – do Poznania przyjeżdża 5 zespół ubiegłorocznych zmagań w EBLK i brązowy medalista z sezonu 2016/17 – 1KS Ślęza Wrocław. We wrocławskiej drużynie obok dwóch Amerykanek, Ukrainki i Słowaczki wystąpi Daria Marciniak – wychowanka Enea AZS Poznań, która w obecnym sezonie wzmocniła drużynę Ślęzy. W poznańskiej drużynie pozostały w tym sezonie: Kinga Demczur (Woźniak), Jazmine Davis, Aleksandra Parzeńska, Marta Nowicka, Karolina Stefańczyk i Julia Niemojewska.  Trener Marek Lebiedziński wraz z nowym asystentem Tomaszem Baszakiem sprowadzili do drużyny Dominikę Urbaniak, Magdalenę Parysek-Bochniarz, Olenę Samburską (Ukraina), Irenę Matovic (Czarnogóra) i Khaalię Hillsman (USA). Skład uzupełniły utalentowane, młode juniorki: Weronika Piechowiak, Olga Jędrzejczak, Sara Wróblewska i Kaja Wróblewska.

W przedsezonowych meczach kontrolnych akademiczki prezentowały się bardzo poprawnie, co napawa ogromnym optymizmem przed sobotnim meczem.

 

Enea AZS Poznań – 1 KS Ślęza Wrocław  6.10.2018, g.18.00 hala Politechniki Poznańskiej ul. Piotrowo 4, Poznań

Ceny biletów: 15 i 10 zł.

Na kibiców czeka wiele atrakcji od sponsora tytularnego – Enea S.A. Zapraszamy.