OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Wyjazd akademiczek do Gdańska

Nasze koszykarki ne będą miały przerwy świątecznej. W sobotę 3 listopada czeka je ciężki mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem Enea AZS Poznań będzie zespół Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Gdańszczanki nie wygrały jeszcze w tym sezonie żadnego meczu i są głodne sukcesu. Akademiczki z kolei mogą się pokusić o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Będzie niezmiernie ciężko na parkiecie przeciwnika, który w meczach z Artego Bydgoszcz i z Energą Toruń walczył jak równy z równym. Z Bydgoszczą Politechnika Gdańska przegrała tylko 54:60, a  z Toruniem 67:79 prowadząc do przerwy 39:37. Groźna w drużynie z wybrzeża jest amerykańska rzucająca Maegan Conwright, która średnio na mecz rzuca ponad 17punktów oraz Finka Annika Holopainen, która z meczu na mecz gra coraz lepiej – średnio w meczu rzuca ponad 11punktów.

Mecz w Gdańsku 3 listopada w Arenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, 80-219 Gdańsk, al. Zwycięstwa 12 o godz. 18.00