OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Wygrana po ciężkim meczu

W drugim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski U22 w Gdańsku Enea AZS Poznań pokonuje 75:70 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Mecz był zacięty od samego  początku. Po mimo tego, że to poznanianki wyszły na prowadzenie, nie potrafiły go utrzymać. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a na przerwę akademiczki schodziły z 4 punktami straty.  Dzięki trzeciej kwarcie poznanianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, wygrywając tę część meczu 25:16. Ostatnia kwarta była nad wymiar nerwowa, a najwięcej zimnej krwi zachowała Karolina Stefańczyk, która w ważnym momencie rzuciła dwie celne „trójki” wprowadzając spokój w szeregi poznanianek.

Akademiczki wytrzymały presję i utrzymały prowadzenie do końca spotkania. Trener Marek Lebiedziński mocno rotował składem, aby znaleźć receptę na świetnie grający Aleksandrów. Nie do zatrzymania była centerka z Basketu – Martyna Leszczyńska, która zdobyła 26p. Rzucała zarówno spod kosza, jak i za 3 p. Skutecznie z  Leszczyńską próbowała walczyć Lilianna Banaszak,  która została wybrana MVP tego spotkania. W Enea AZS Poznań w tym spotkaniu punkty rozłożyły się bardzo równomiernie. 5 zawodniczek miało w okolicach 10 punktów, co znaczy o bardzo zespołowej grze.

Akademiczki miały również bardzo dobrą skuteczność za 3 punkty – ponad 45%, oddając 11 celnych rzutów zza 6,75.

Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:70 (20:20,14:18,25:16,16:16)

Enea AZS: Nowicka 11, Parzeńska 10, Stefańczyk 10, Niemojewska 9, Zięmborska 9, Banaszak 8, Piechowiak 7, Kotula 5, Rogozińska 4, Wróblewska S. 2, Wróblewska K. Kozłowska

Jutro Enea AZS Poznań rozegra 3 spotkanie fazy grupowej z AZS Uniwersytet Warszawski o godz.13.45.