OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Akademiczki bezkonkurencyjne na turnieju półfinałowym MP U18 w Toruniu

W fantastycznym stylu akademiczki awansowały do Turnieju Finałowego U18, który odbędzie się w maju w Gdyni!

W dzisiejszym meczu Enea AZS Szkoła Gortata Poznań pokonała wysoko SKS 12 Warszawa 102:39 i z pierwszego miejsca awansowała do turnieju finałowego U18. W całym turnieju w Toruniu, który ze względu na egzaminy gimnazjalne odbywał się od soboty (13.04.) do poniedziałku (15.04.) akademiczki nie miały sobie równych.

W każdym meczu przeważały nad rywalem pokonując zespoły bardzo zdecydowanie. W sobotę poznanianki zmierzyły się z gospodarzem imprezy Katarzynkami Toruń, które pokonały 91:48. W drugim dniu trafiły na Huragan Wołomin, który pokonały 108:44.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Weronika Piechowiak, która w trzech meczach zdobyła 81 punkty; średnio na mecz 27 punktów z ponad 65% skutecznością.

Trenerzy Grzegorz Zieliński i Marek Lebiedziński są bardzo zadowoleni z postawy swoich podopiecznych, jednak zaznaczają, że w Turnieju Finałowym będzie już dużo trudniej.

Po ogromnym sukcesie akademiczek w rozgrywkach U22, gdzie zdobyły złoty medal, teraz czas na ich młodsze koleżanki!

Wyniki i punkty zawodniczek turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U18 w Toruniu.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań – MKK Katarzynki Toruń 91:48  (19:10,20:19,28:9,24:10)Enea AZS: Piechowiak 20, Jarecka 12, Rogozińska 12, Błachowicz W. 11, Liszkowska 9, Oleszkiewicz 7, Błachowicz M. 6, Kołodziejczak 6, Jędrzejczak 3, Jedrzejewska 2, Bukowska 2, Król 1.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań – UKS HURAGAN Wołomin 108:44 (31:9,31:14,28:13,18:8)

Enea AZS: Piechowiak 25, Jarecka 17, Błachowicz M. 13, Kołodziejczak 11, Oleszkiewicz 9, Rogozińska 8, Jędrzejczak 7, Błachowicz W. 7, Jędrzejewska 5, Bukowska 4, Liszkowska 2, Król.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań – SKS 12 Warszawa 103:39 (23:11,28:15,24:7,27:6)

Enea AZS: Piechowiak 36, Błachowicz M. 19,  Jędrzejczak 9, Liszkowska 8, Jarecka 7,Jędrzejewska 6, Rogozińska 5, Oleszkiewicz 5, Kołodziejczak 4, Błachowicz W. 3, Bukowska 4, Król.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Mistrzostw Polski U18 odbędzie się w dniach 1-5 maj 2019 w Gdyni.