OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

MAMY BRĄZ!!!

Juniorki Enea AZS Szkoła Gortata Poznań brązowymi medalistkami Polski!

W meczu o trzecie miejsce pokonały zespół Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. 83:73. Było to drugie spotkanie tych zespołów w turnieju finałowym i tym razem poznanianki były lepsze od gorzowianek. Ale przebieg spotkania był zgoła inny niż spotkanie w grupie.

Podopieczne trenerów Grzegorza Zielińskiego i Marka Lebiedzińskiego prawie cały mecz były około 10 punktów za rywalkami. Dopiero w czwartej kwarcie, za sprawą rewelacyjnie spisującej się w całym turnieju Alicji Rogozińskiej poznanianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkanie.

Bardzo dobrze w turnieju prezentowała się kolejna akademiczka – Weronika Piechowiak, i zarówno Weronika, jak i Alicja zostały wybrane do „piątki turnieju”.

Akademiczki w całym sezonie 2018/19 przegrały tylko jedno spotknie – o wejście do finału, po dogrywce z zespołem Szkołą Gortata Politechniki Gdańskiej.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań to przede wszystkim zawodniczki rocznika 2002, które w przyszłym sezonie również będą miały szansę powalczyć o Mistrzostwo Polski Juniorek.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. 83:73

Enea AZS: Rogozińska 24, Piechowiak 20, Jarecka 17, Błachowicz M. 8,
Jędrzejczak 6, Oleszkiewicz 5, Błachowicz W. 3, Kołodziejczak,
Liszkowska, Król, Jędrzejewska, Bukowska.

zdj.Przemo Jędrzejczak