OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Drugi zespół Enea AZS w Play-off 1 Ligi Kobiet!!!

Drugi zespół Enea AZS II Poznań zakończył rundę zasadniczą zwycięstwem w Krakowie i awansował do Play-off z 4 miejsca.

Już od tego weekendu zawodniczki trenerów Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego zaczynają walkę o finał 1 ligi. Przeciwnikiem będzie zespół z Pruszkowa, który w grupie A zajął 1 miejsce. Gra się do 2 zwycięstw – pierwsze spotkanie w sobotę 29 lutego, drugie 7 marca i ewentualne 3 spotkanie w środę 11 marca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Pruszkowie, drugie w Poznaniu i ewentualne, trzecie z powrotem w Pruszkowie.

Akademiczki grają bardzo młodym zespołem, od czasu do czasu uzupełnianym zawodniczkami z ekstraklasy.

Podsumowanie rozgrywek 1 ligi: poznanianki wygrały 8 meczów,a przegrały 6.

Tabela:

m drużyna pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica zw. / mecze
1 CTL Zagłębie Sosnowiec 26 14 12 – 2 7 – 0 5 – 2 1319 – 805 +514 1.6385
2 MUKS Poznań 24 14 10 – 4 6 – 1 4 – 3 1087 – 916 +171 1.1867
3 Grot TomiQ Pabianice 23 14 9 – 5 5 – 2 4 – 3 1035 – 1023 +12 1.0117
4 Enea AZS II Poznań 22 14 8 – 6 4 – 3 4 – 3 983 – 911 +72 1.0790
5 Good Lood AZS PK Kraków 20 14 6 – 8 3 – 4 3 – 4 928 – 1004 -76 0.9243
6 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 20 14 6 – 8 4 – 3 2 – 5 883 – 987 -104 0.8946
7 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 19 14 5 – 9 2 – 5 3 – 4 887 – 1099 -212 0.8071
8 Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. 14 14 0 – 14 0 – 7 0 – 7 744 – 1121 -377 0.6637

 

Wyniki:

Grot TomiQ Pabianice –Enea AZS II Poznań                                               78 : 68                                                          

  Enea AZS II Poznań – CTL Zagłębie Sosnowiec                                         73 : 84    

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – Enea AZS II Poznań                                  54 : 74        

Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. – Enea AZS II Poznań                                 56 : 74        

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS II Poznań                     68 : 79        

MUKS Poznań – Enea AZS II Poznań                                                              77 : 67  

Enea AZS II Poznań – GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków         85 : 66    

Enea AZS II Poznań – Grot TomiQ Pabianice                                               56 : 66                                               

 CTL Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS II Poznań                                           87 : 62        

Enea AZS II Poznań – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.                                   69 : 44    

Enea AZS II Poznań – Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.                                   75 : 38      

  Enea AZS II Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki                     81 : 65        

Enea AZS II Poznań – MUKS Poznań                                                               55 : 81                                                                       

GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków – Enea AZS II Poznań          47 : 65      

Średnie statystyki zawodniczek:

ZAWODNICZKA M S5 PKT MIN 2P% 3P% PS% 1P% ZA ZO ZS A F FW S P B BO EVAL +/-
Marta Wdowiuk 5 1.0 16.0 30:26 43.4 40.0 42.9 71.0 2.40 3.80 6.20 1.0 2.20 5.00 3.8 4.60 0.40 0.80 15.4 5.0
Liliana Banaszak 10 0.9 14.2 21:07 61.2 36.4 58.3 70.3 2.60 3.50 6.10 0.8 3.10 3.20 2.8 2.30 0.60 0.10 16.1 10.7
Karolina Stefańczyk 9 0.9 11.9 27:16 51.9 32.3 44.7 60.0 0.90 3.00 3.90 2.4 3.10 3.90 3.2 1.90 0.80 0.20 10.9 11.4
Weronika Piechowiak 13 0.9 10.8 29:31 51.6 16.7 44.4 74.4 1.80 5.90 7.70 0.7 2.10 2.70 2.4 1.20 0.20 0.60 12.3 2.9
Alicja Rogozińska 12 1.0 8.8 28:12 38.4 20.0 32.5 84.2 0.40 2.80 3.30 4.6 2.20 2.80 2.3 2.30 0.00 0.50 9.3 4.3
Marta Nowicka 7 0.4 8.4 27:29 50.0 25.0 39.6 80.0 1.10 2.10 3.30 3.9 3.00 2.60 3.6 4.00 0.00 0.00 11.3 3.1
Anna Jasińska 14 0.3 5.1 14:43 50.0 0.0 50.0 70.0 0.90 2.10 3.10 1.1 1.90 0.60 0.9 0.60 0.10 0.10 6.6 -0.4
Malina Piasecka 11 0.2 4.9 21:08 24.0 28.2 26.6 64.3 0.40 2.20 2.50 2.7 2.20 1.50 2.3 1.60 0.00 0.40 4.8 1.1
Olga Jędrzejczak 14 0.4 4.5 13:52 35.5 25.0 29.6 91.7 0.50 2.50 3.00 0.8 1.80 0.70 1.1 0.90 0.30 0.40 4.8 -1.0
Weronika Jarecka 11 0.5 4.0 17:52 30.3 20.0 26.4 75.0 1.80 0.90 2.70 0.9 1.60 0.80 1.2 0.80 0.10 0.30 3.5 2.2
Natalia Kołodziejczak 6 0.0 3.8 11:01 53.3 28.6 45.5 50.0 0.50 1.20 1.70 0.5 0.50 0.70 0.8 1.20 0.00 0.30 4.2 1.3
Małgorzata Siatkowska 12 0.0 3.2 06:37 57.1 55.6 56.5 100.0 0.20 0.70 0.80 0.6 0.30 0.50 0.8 0.30 0.10 0.10 3.4 -1.1
Natalia Liszkowska 8 0.0 2.9 12:32 50.0 36.4 42.1 75.0 0.10 1.10 1.30 0.1 0.10 0.40 0.3 0.10 0.00 0.10 2.6 -1.5
Aleksandra Piasecka 12 0.3 2.4 14:54 55.6 25.0 50.0 75.0 0.60 0.80 1.40 2.5 0.90 0.40 2.2 1.20 0.00 0.10 4.3 1.3
Hanna Baran 3 0.0 0.7 03:16 20.0 0.0 20.0 0.0 0.30 0.30 0.70 0.0 0.30 0.30 0.3 0.00 0.00 0.70 -0.3 -1.3
Anna Majchrzak 4 0.0 0.5 03:04 50.0 0.0 50.0 0.0 0.00 0.30 0.30 0.0 0.80 0.50 0.0 0.00 0.00 0.00 0.3 0.5

             

zdj. Przemo Jędrzejczak