Do Sosnowca przyjechaliśmy bardzo zdeterminowani, był to mecz otwarcia i bardzo zależało nam na tej pierwszej wygranej. Cały mecz był zacięty, jednak w III kwarcie zawodniczki z Sosnowca były bardziej skuteczne od Poznanianek co pozwoliło im na zdobycie 11 punktów przewagi. Ostatnia kwarta, było to przebudzenie akademiczek, które pod wodzą trenera Grzegorza Zielińskiego zaczęły odrabiać straty wyprowadzając swój zespół na 1 punktowe prowadzenie jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu. Niestety 7 sekund przed końcem spotkania Jassica January zdobyła ostatnie 2 punkty i tym rzutem ustanowiła ostateczny wynik spotkania. Mecz zakończył się jednopunktową wygraną drużyny CTL Zagłębie Sosnowiec.

Najwięcej punktów dla Poznania rzuciła Danielle McCray – 25 punktów i 9 zbiórek. Natomiast dla drużyny z Sosnowca wspomniana już wcześniej Jessica January – 28 punktów i 8 asyst.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS Politechnika Poznań 84:83 (22:22, 24:20, 23:19, 15:22)

Sosnowiec: January 28, Bogicević 23, Sagerer 14, Sutherland 7, Wojtala 7, Urbaniak 3, Wnorowska 2
Poznań: McCray 25, Davis-Reimer 14, Demczur 13, Banaszak 12, Popović 8, Marciniak 7, Rogozińska 2, Makurat