Mega sensacja w Lublinie! Akademiczki pokonały na wyjeździe zespół z Lublina różnicą aż 29 punktów!

Akademiczki już od początku meczu złapały wiatr w żagle i odskoczyły rywalkom. Dzięki dobrej grze zespołowej oraz utrzymanej koncentracji w drugiej połowie meczu nasz zespół kontrolował do ostatnich sekund przebieg tego spotkania ostatecznie pokonując lublinianki 50-79.

Wielkie gratulacje dla moich dziewczyn. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, żeby uwierzyć w to, że potrafimy grać w tę koszykówkę. Ten sezon nie zaczęliśmy tak, jak planowaliśmy, ale tym meczem pokazaliśmy, na co stać nasz zespół w starciach z dobrymi drużynami. Cieszy nas zwycięstwo, ale też styl, w jakim wygraliśmy i to, że dziewczyny w końcu przez 40 minut realizowały to, co sobie założyliśmy. Do tej pory do przerw graliśmy nieźle, ale w końcówkach gdzieś ta koncentracja uciekała. Dziś graliśmy do samego końca konsekwentnie w ataku i w obronie. To był klucz do wygranej – podsumowuje Wojciech Szawarski.

Bardzo się cieszę, że tutaj dzisiaj wygrałyśmy. To była dla nas bardzo ważny mecz, bo przecież wszyscy wiedzą, jak zaczęłyśmy sezon. Brakowało nam może trochę szczęścia, ale uważam, że zasługujemy na więcej. Dużo pracowałyśmy i dobrze się przygotowałyśmy na to spotkanie. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek naszych zwycięstw – Jovana Popović.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań 50-79 (11-25, 14-19, 20-16, 5-19)

AZS UMCS: Stanaćev (16), Mack (14), Ziętara (5), Zec (3), Wińkowska (2), Trzeciak, Kuczyńska, Paulsson-Glantz, Kośla.
Enea: Sutton (17), Dodson (17), Marciniak (16), Skobel (11), Popović (8), Piasecka (3), Rymarenko (3), Rogozińska (2), Piechowiak (2), Żukowska.