17190518_1103655639779567_1299291479743827900_nCiężka przeprawa czekała poznanianki w Gorzowie Wlkp. Akademiczki z Wielkopolski goniły akademiczki z Lubuskiego cały mecz i udało się to w końcówce spotkania, kiedy przy stanie 82:82 doprowadziły do dogrywki.

Gorzowianki narzuciły bardzo chaotyczny i szybki styl gry, któremu poznanianki poddały się, z kretesem przegrywając kwartę, po kwarcie. Dopiero w 4 części gry, kiedy na tablicy było 69:52 dla gorzowianek Enea AZS zaczęła odrabiać mozolnie straty. Tę część meczu wygrały 30:13, a na 8 sekund do końca celny rzut kapitan Kingi Woźniak doprowadził do remisu i dogrywki.

14692123_996122713866194_2526602734777583469_o

W dogrywce to znowu poznanianki goniły wynik, jednak 3 „trójki” pod rząd Oli Pietraszek (1) i Karoliny Budeń (2) spowodowały, że to Enea AZS wyszła na prowadzenie nie oddając go już do końca dogrywki. Ta skończyła się rezultatem 19:11 dając ostateczne zwycięstwo poznaniankom.

14712663_996123140532818_775376026506316692_o

Na początku meczu lekkiego urazu stawu skokowego doznała Daria Marciniak, która nie weszła już na parkiet. Akademiczki grały więc bez centra, bo do Gorzowa nie pojechała również Wioletta Wiśniewska.

AZS AJP II Gorzó Wlkp. – Enea AZS Poznań 93:101 (19:14,23:16,27:22,13:30,11:19)

Enea AZS: Woźniak 19, Banach 18, Budeń 16, Stefańczyk 15, Plucińska 9, Pietraszek 8, Nowicka 7, Szloser 6 Siwińska 2, Ziobro, Marciniak, Piasecka.

AZS AJP: Duchnowska 26, Keller 25, Szczęsna 13, Kominek 11.

W niedzielę 12 marca poznanianki kończą rundę zasadniczą meczem u siebie z zespołem z Wodzisławia Śląskiego. Początek spotkania w hali Politechniki Poznańskiej o godz.18.00.

W weekend 18.03. rozpoczynamy fazę play-off.