OFICJALNA STRONA SEKCJI KOSZYKÓWKI ENEA AZS POZNAŃ

Skład

 nr
 zawodniczka KRAJ wzrost DATA URODZENIA/wiek Wychowanka/POPRZEDNI KLUB Osiągnięcia
1 Malina Piasecka Polska 172 19.03.2004/16 TS Basket Gniezno /Enea AZS Poznań Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Wicemistrzyni Polski Juniorek 2019/20 oraz brązowa medalistka MP U23

3 Alicja Rogozińska Polska 174 30.06.2002/18 WKK Wrocław/Enea AZS Poznań Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Wicemistrzyni Polski Juniorek 2019/20 oraz brązowa medalistka MP U23

5 Gamrice Davis USA 190 14.06.1996/24 Bnot Hertzeliya Izrael  

 

 

 

Fordham university (college) – pierwszy klub , kariera – 2018 Gas Kalyvia (Greece) 2018 CQ Cyclones (Australia) 2018 Washington Mystics (WNBA) 2919 Herzliya (Israel)

Washington Mystics training camp**

 

6 Daria Marciniak Polska 183 19.10.1994/25 MKS Opalenica/1KS Ślęza Wrocław Multimedalistka młodzieżowych MP z zespołem AZS. Złoto kadetek, juniorek i juniorek starszych. Od 2010roku
7 Marta Nowicka Polska 171 19.09.1997/23 MUKS Poznań/Enea AZS Poznań  

 

Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski U23 2019/20

Złota Medalistka U23 w 3×3

10 Karolina Stefańczyk Polska 182 12.05.1999/21 MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra/Enea AZS Poznań  

Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Tegoroczna Brązowa medalistka Mistrzostw Polski U23 2019/20

Złota Medalistka U23 w 3×3

11 Olga Jędrzejczak Polska 181 19.11.2002/17 Enea AZS Poznań  

Wicemistrzyni Polski kadetek sezonu 2017/18 i juniorek 2019/20

 

12 Julia Adamowicz Polska 180 15.06.1994/26 Enea AZS Poznań/Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin Multimedalistka młodzieżowych MP z zespołem AZS. Złoto kadetek, juniorek i juniorek starszych. Od 2010roku
13 Weronika Jarecka Polska 176 24.01.2002/18 Enea AZS Poznań Wicemistrzyni Polski kadetek sezonu 2017/18 i juniorek 2019/20
14 Aleksandra Parzeńska Polska 187 16.09.1997/23 Ostrovia OstrówWlkp./ Enea AZS Poznań  

 

Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski U23 2019/20

Złota Medalistka U23 w 3×3

15 Weronika Piechowiak Polska 182 26.02.2002/18 Uks Dwójka Rogoźno /Enea AZS Poznań Wicemistrzyni Polski kadetek sezonu 2017/18 i juniorek 2019/20
16 Katarzyna Trzeciak Polska 172 24.06.1992/28 UKS Skarpa Lublin/Wisła Kraków  

 

 

 

2018/2019 – Energa Toruń (EBLK)

  2017/2018 – PGE MKK Siedlce (EBLK)

  2016/2017 – PGE MKK Siedlce (BLK)

  2015/2016 – MKK Siedlce (TBLK)

  2014/2015 – AZS UMCS II Lublin (1LK)

  2014/2015 – AZS UMCS Lublin (TBLK)

21 Aleksandra Piasecka Polska 180 10.01.2000/20 TS Basket Gniezno / TS Basket Gniezno /Enea AZS Poznań Tegoroczna Wicemistrzyni Polski juniorek i brązowa medalistka MP u23 juniorek starszych
22 Liliana Banaszak Polska 186 22.03.2000/20 TS Basket Gniezno /Enea AZS Poznań  

 

Młodzieżowa Reprezentantka Polski

Tegoroczna Brązowa medalistka Mistrzostw Polski U23 2019/20

Złota Medalistka U23 w 3×3

23 Tiffany Brown USA 168 26.06.1986/34 Georgia Southern University /Umea BasketballClub Szwecja  

Arad Rumunia (2008) Oradea Rumunia (2008-2009)(2009-2010) Timsoara Rumunia (2011-2012)(2012-2013) Alba Rumunia (2013-2014) Gdynia (2014-2015) Uppsala Szwecja (2015-2016) Piestany Słowacja (2016-2017) Umea Szwecja (2017-2020)

33 Jovana Popović Serbia 173 13.03.1990/30 Belgrad Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin

Średnio: 31 min/12,6p./3 asysty

 

Red Star(Belgrade),Partizan(Belgrade),Vojvodina(Novi Sad),Buducnost(Montenegro),Hatay(Turkey),Cegled(Hungary),Lublin(Poland)

MVP ligi czarnogórskiej (2015, 2016)

Euroliga i EuroCup