Niestety tylko w pierwszej kwarcie spotkania akademiczki podjęły walkę z 6 zespołem tabeli Orlen Basket Ligi- 1 KS Ślęzą Wrocław. Nie do zatrzymania okazała się rozgrywająca Angela Baker, która do swoich 20 punktów dołożyła 12 zbiórek i 7 asyst. W drużynie gospodyń kolejne z rzędu spotkanie dobrze zagrała podkoszowa Mikayla Vaughn, która zdobyła 19 punktów, 6 zbiórek i 2 przechwyty.

Akademiczki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo od dwóch niecelnych rzutów Jovany Popović. Z kolei wrocławianki prowadzone przez Angel Baker bardzo łatwo znajdowały drogę do kosza.  Przyjezdne wygrywały 0:4, kiedy kilka udanych akcji rozegrały Rogozińska-Vaughn wyprowadzając Eneę na prowadzenie 9:8. Amerykanka grała niezwykle skutecznie od samego początku, zdobywając wszystkie 9 punktów swojej drużyny. W całej kwarcie na skuteczności 100% z gry Vaughn zdobyła 11 punktów, wyprowadzając akademiczki na prowadzenie 23:15 po pierwszej części spotkania.

Kolejne 10 minut to niesamowita walka po obu stronach boiska. Walka na tablicach i w parterze przyniosła wiele sytuacji piłki spornej. Poznanianki nadal kryły agresywnie na całym boisku, wymuszając proste straty przeciwniczek i łatwe punkty z kontrataku. Jednak wrocławianki poprawiły swoją skuteczność z gry i ograniczyły grę pod koszem amerykańskiej środkowej z Poznania – Vaughn i wyszły na prowadzenie. Wrocławianki prowadzone przez duet rozgrywających Held-Baker wygrały drugą kwartę 13:22 i przed przerwą wyszły na 1 punktowe prowadzenie 36:37. Angel Baker do swoich 5 punktów do przerwy dołożyła 10 zbiórek i 5 asyst.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od remisu 37:37 kiedy jeden punkt z osobistego zdobyła Vaughn. Następnie przez kilka minut licznie zgromadzeni w hali Politechniki Poznańskiej widzowie oglądali szereg nieskutecznych akcji po obu stronach parkietu. Pierwsze uspokoiły nerwy przyjezdne i zyskały kilkupunktowe prowadzenie. Głównie za sprawą rewelacyjnie grającej Baker i Schaquili Nunn. Po 30 minutach spotkania wrocławianki wyszły na 11 punktowe prowadzenie 42:53.

W czwartej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Akademiczki raziły nieskutecznością, a Ślęza przeprowadzała skuteczne akcje bezpiecznie utrzymując przewagę nad przeciwniczkami. Ta kwarta skończyła się wynikiem 15:19, i to Ślęza Wrocław ostatecznie cieszyła się ze zwycięstwa w 5 kolejce rundy zasadniczej Orlen Basket Lidze Kobiet 57:72.

Enea AZS Politechnika Poznań – 1KS Ślęza Wrocław  72:57 (23:15,13:22,6:16,15:19)

Enea AZS Politechnika: Vaughn Mikayla  19, Skobel Agnieszka 14, Pokk Mailis 10, Rogozińska Alicja 4, Wells Chloe 4, Popović Jovana3, Puc Zuzanna 3, Piasecka Malina,  Żukowska Aleksandra, Piechowiak Weronika

1KS Ślęza: Baker Angel 20, Nunn Schaquila 16, Pyka Martyna 11,  Kurach Natalia 7, Melnicka Aleksandra 7,  Held Alexa 6, Strautmane Digna 5