Tym razem górą były nasze akademiczki i dzięki temu przerwaliśmy złą passę! Wracamy ze stolicy ze zwycięstwem nad SKK Polonia Warszawa – 78:63. Jest to nasze trzecie zwycięstwo pod rząd w Orlen Basket Lidze Kobiet.

Tego dnia naszą mocną stroną były rzuty z dystansu – na początek dwa trafienia zza łuku odnotowała Mailis Pokk, a jedno dołożyła Agnieszka Skobel.

W drugiej kwarcie z dobrej strony zaprezentowały się – Mikayla Vaughn i Chloe Wells, które rzuciły odpowiednio 9 pkt i 4 pkt, a 5 oczek w tym fragmencie gry dołożyła Weronika Piechowiak. Dzięki kilku akcjom 2+1 oraz kolejnym celnym „trójkom” (Skobel i Jovana Popović) odzyskaliśmy prowadzenie i zaczęliśmy budować przewagę. Na 3,5 minuty przed przerwą sięgnęła ona aż 14 pkt (43:29). Drugą kwartę wygraliśmy 32:20 i do szatni nasz zespół schodził prowadząc 10 punktami (49:39).

Druga połowa również była pod kontrolą naszego zespołu. Wynik meczu efektownym wjazdem pod kosz równo z syreną ustaliła Jovana Popović. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 78:63.

SKK Polonia Warszawa – Enea AZS Politechnika Poznań 63:78 (19:17, 20:32, 10:20, 14:9)

SKK Polonia: Kayla Wells 16 (1x3pkt, 7 zbiórek, 2 asysty), Anna Pawłowska 15 (1x3pkt, 6 asyst), Julia Berezowska 10 (2×3 pkt), Zada Williams 9 (8 zbiórek), Martyna Leszczyńska 5, Marta Masłowska 4 (6 zbiórek, 2 bloki), Nicola Batura 2, Hanna Crymble 2 (6 zbiórek), Weronika Preihs 0, Zuzanna Sklepowicz 0. Nie zagrała Alicja Janczak.

AZS Politechnika: Jovana Popović 16 (3x3pkt, 10 pkt), Mikayla Vaughn 16 (7 zbiórek), Agnieszka Skobel 12 (2x3pkt, 7 zbiórek, 4 asysty), Mailis Pokk 11 (3x3pkt), Alicja Rogozińska 8 (1x3pkt), Chloe Wells 7 (4 asysty), Weronika Piechowiak 6 (6 zbiórek), Aleksandra Żukowska 2, Zuzanna Puc 0. Nie zagrała Malina Piasecka

Wojciech Szawarski (trener Enei AZS Politechnika Poznań)
Gratulacje dla moich dziewczyn, zagrały dobry mecz. Druga połowa znacznie lepsza niż pierwsza jeśli chodzi o obronę. W przerwie powiedziałem dziewczynom, że 100 punktów będzie ciężko rzucić i musimy wygrać obroną. W 1. połowie straciliśmy 39 punktów, w drugiej 24 – i to było kluczem, bo w ataku dziś jakoś super nie graliśmy. Mieliśmy założenia, dziewczyny je realizowały. Dla nas to był ważny mecz, cały czas walczymy z problemami, kontuzjami i nie tylko. W środę mamy kolejny ważny mecz z Toruniem, więc ta wygrana jeszcze bardziej nas podniesie. Polonia bardzo fajnie walczyła, ale cały czas trzymaliśmy dystans 10 punktów przewagi, a nawet udało się bardziej odskoczyć.

Weronika Piechowiak (zawodniczka Enei AZS Politechnika Poznań)
Bardzo cieszymy się, że udało nam się wygrać ten mecz. Tak jak trener powiedział, 1. kwarta nie do końca po naszej myśli, ale w 2. połowę weszłyśmy z lepszymi założeniami i udało nam się utrzymać przewagę, nie pozwolić Polonii, żeby nas dogoniła. Przed nami ważny mecz w środę z Katarzynkami.

Jérôme Fournier (trener SKK Polonia Warszawa)
Cóż, gratulacje dla zespołu z Poznania, to był dobry występ w ich wykonaniu. Ja liczyłem na wyrównane spotkanie, ale tak się niestety nie stało. Z naszej strony było bardzo dużo niecelnych rzutów, co nas mocno smuci. Ale zauważam postęp w naszej grze w porównaniu z początkiem sezonu – nie było „szalonych podań”, całkiem dobra gra w obronie. Jednak dziś nie znaleźliśmy sposobu, aby wygrać.

Anna Pawłowska (zawodniczka SKK Polonia Warszawa)
Gratulacje dla drużyny z Poznania. My do pewnego momentu jakoś się trzymałyśmy, to był wyrównany mecz. Potem były błędy w obronie i przeciwnik nam „odjechał”. W końcówce próbowałyśmy gonić, ale to nie wystarczyło. Zabrakło nam czasu i niestety kolejny mecz przegrałyśmy.