Mecz dwóch sąsiadujących w tabeli zespołów od samego początku był bardzo zacięty. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi, a na tablicy wyników najczęściej był remis. Gra była bardzo dynamiczna, a oba zespoły grały na wysokiej skuteczności. W Toruniu nie do zatrzymania była kapitan zespołu Angelika Stankiewicz, która brylowała zarówno na obwodzie, jak i pod koszem. Z kolei poznanianki jak zawsze mogły liczyć na swoją podkoszową Mikaylę Vaughn. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem Energi Toruń 24:21.

Pierwsze minuty drugiej kwarty to kosz za kosz i utrzymywana minimalna przewaga torunianek. W poznańskiej ekipie początkowo brakowało wsparcia punktowego dla dobrze dysponowanej Vaughn. Kiedy 2 „trójki strzeliła” Jovana Popović, akademiczki pierwszy raz w 2 kwarcie wyszły na prowadzenie 36:33. Oba zespoły stosowały obronę strefową, co skutkowało wieloma rzutami dystansowymi. Celnie z obwodu rzucały Stankieiwicz, Ossowska czy Sobiech po stronie Energa Polski Cukier Toruń, z kolei w zespole Enea AZS Politechnika Poznań drogę do kosza zza linii 6,75 znalazły rzuty Popović, Skobel i Rogozińskiej. Świetnie obsługiwana przez koleżanki z zespołu Vaughn zdobywała kosz za koszem, zbierając aż 21 punktów do przerwy. W toruńskiej ekipie po 10 punktów na swoim koncie miały Strong i Kapinga Maweja. Po zaciętych 20 minutach na tablicy wyników widniał remis po 45.

Druga połowa spotkania to dominacja zawodniczek gospodarzy. Szybka i skuteczna gra poznanianek pozwoliła na zbudowanie bezpiecznej, kilku punktowej przewagi. Torunianki, tylko dzięki skuteczności Washington, która w tej kwarcie zdobyła 10 punktów, trzymały się w miarę blisko. Jednak granie bardzo wąskim składem, powodowało, że torunianki powoli opadały z sił. Spadła skuteczność i koncentracja w obronie. 3 kwarta to wysoka przewaga poznanianek, którą wygrały 24:13 (69:58).

W czwartej odsłonie torunianki zaczęły gonić wynik. Regularnie atakowały kosz, faulowane stawały często na linii rzutów wolnych. Skuteczne w tym elemencie gry, powoli zbliżały się do poznanianek. Na 1.30 minuty przed końcem spotkania, po kolejnych rzutach wolnych Stankiewicz, przegrywały tyko 4 punktami (80:76). Celne kosze Pokk, Rogozińskiej i Vaughn w ostatniej minucie spotkania dało spokojne zwycięstwo Enea AZS Politechnika Poznań nad Energa Polski Cukier Toruń 85:76.

Enea AZS Politechnika: Vaughn Mikayla 34, Pokk Mailis 13, Popović Jovana 10, Skobel Agnieszka 9, Puc Zuzanna 7, Rogozińska Alicja 6, Żukowska Aleksandra 6, Piasecka Malina.

Energa Polski Cukier: Washington Keishana 20, Stankiewicz Angelika 17, La Mama Kapinga Maweja 16, Strong Asia 10, Sobiech Wiktoria 7, Ossowska Jowita 4, Boiko Olena 2, Krupa Zuzanna.