Po prawie miesiącu bez meczu na parkiety wróciły akademiczki z Poznania. Przy pełnych trybunach Politechniki Poznańskiej, w spotkaniu 19 kolejki podejmowały przedostatni zespół tabeli KS Basket 25 Bydgoszcz.

"To był ciężki mecz, widać było że dawno nie graliśmy. Dobrze zaczęliśmy, ale strefa rywalek wybiła nas z rytmu. Mogło być mniej błędów, ale ostatecznie do końca staraliśmy się kontrolować to spotkanie"

Mecz w Poznaniu miał dwa oblicza. Początek to przytłaczająca przewaga gospodyń i następnie pogoń zawodniczek z Bydgoszczy.

Przyjezdne rozpoczęły zawody bardzo słabo, bo pierwsze punkty zdobyły dopiero w 6 minucie meczu, po rzutach wolnych Weroniki Papiernik, przy stanie 18:0. Weronika otworzyła wynik dla Bydgoszczy, jednak poznanianki w tej kwarcie były nie do zatrzymania. Mocno skoncentrowane w obronie, aktywnie przeszkadzały w konstruowaniu ataku bydgoszczankom, i niezwykle skuteczne w ataku, zarówno z wjazdów, jak i z dystansu. Poznanianki w 1 kwarcie trafiły 5 na 6 rzutów  zza linii 6,75 wypracowując sobie sporą przewagę już po 10 minutach (30:12).

W drugiej kwarcie przyjezdne już od pierwszych sekund zaczęły odrabiać sporą stratę z pierwszych 10 minut. Kiedy 2 razy z rzędu trafiły za 3 punkty (Calloway i Michałek), trener Wojciech Szawarski poprosił o przerwę na żądanie, aby zmobilizować akademiczki. Skuteczność poznanianek niestety spadła, co skrzętnie zaczęły wykorzystywać przyjezdne. Tą kwartę Enea AZS Politechnika Poznań przegrała 14:24, a bydgoszczanki zmniejszyły straty do zaledwie 8 punktów (44:36).

Po 15 minutowej przerwie bardziej skoncentrowane rozpoczęły bydgoszczanki. Już w pierwszych minutach 2 połowy głównie dzięki skuteczności z obwodu, zniwelowały stratę do zaledwie 1 punktu (45:44) i spotkanie rozpoczynało się praktycznie od początku. Gospodynie głównie dzięki Sheppard utrzymywały minimalną przewagę, z kolei po stronie gości bardzo dobrze prezentowała się Radić i Calloway. 3 kwartę zaledwie 1 punktem wygrały gospodynie 25:24, odskakując tym samym na 9 punktów przed ostatnimi 10 minutami spotkania.

Początek ostatniej odsłony to walka punkt za punkt. Akademiczki popełniały sporo fauli, a zagrożone przymusową zmianą było aż 5 zawodniczek. Udało się jednak wszystkim pozostać na parkiecie do końca spotkania, i jednocześnie utrzymać niewielką przewagę do ostatniego gwizdka. Poznanianki wygrały spotkanie 81:74

Za trzy dni mamy kolejny mecz z Polonią Warszawa. Żeby myśleć o zwycięstwie na pewno musimy zagrać tak jak w pierwszej kwarcie, a nie jak w trzech kolejnych.

Enea AZS Politechnika Poznań – KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz 81:74 (30:12,14:24,25:24, 12:14)

Enea AZS Politechnika: Sheppard Aisha 21, Skobel Agnieszka 16, Piechowiak Weronika 10, Puc Zuzanna 10, Popović Jovana 9, Pokk Mailis 8, Rogozińska Alicja 4, Piasecka Malina 3

KS Basket 25: Adelina Radić 23, Keondria Calloway 19, Weronika Papiernik 10, Oceana Hamilton 10, Karina Michałek 5, Aleksandra Zmierczak 3, Marta Wieczyńska 4, Amelia Pawlikowska, Marta Sztąberska, Alicja Maławy

Autor tekstu: Monika Sibora
Autor zdjęć: Konrad Czapracki