Jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia – 18-letnia Malina Piasecka – przedłużyła kontrakt z poznańskimi akademiczkami. Młoda rozgrywająca spędziła w minionym sezonie na ekstraklasowych parkietach średnio 20 minut i zdobyła w tym czasie średnio 3,7 punktu.

W minionym sezonie jednak najważniejsze jednak były rozgrywki Mistrzostw Polski Kobiet do lat 18, w których drużyna Enea AZS Szkoła Gortata Poznań z Maliną w składzie wywalczyła złote medale.

Po tym sukcesie Malina dostała więcej szans od trenera Grzegorza Zielińskiego i do końca sezonu aktywnie wspomagała starsze koleżanki z ekstraklasowej drużyny.

Nowy sezon zapowiada się więc dla rozgrywającej bardzo interesująco.

 

 

– Bardzo cieszę się, że mogę kontynuować swoją karierę w barwach Enei AZS Politechniki Poznań. Będzie to mój czwarty sezon w Poznaniu i każdy z poprzednich mogę uznać za udany.  Wiele wyniosłam z treningów jak i meczów ekstraklasy i dzięki temu mogę wykorzystać to w rozgrywkach młodzieżowych, 1. Ligi czy też w rozgrywkach reprezentacyjnych. Zebrałam cenne doświadczenie i chcąc to kontynuować podjęłam decyzję o reprezentowaniu drużyny Poznania w kolejnym sezonie. –

Malina urodziła się 19.03.2004 roku w Gnieźnie. Ma 168 cm wzrostu i gra na pozycji rozgrywającej.