Dziś w siedzibie Polski Komitet Olimpijski odbyło się uroczyste wręczanie nominacji dla trenerów kadr młodzieżowych. Wśród nominowanych znajduje się trenerka Monika Sibora, która wraz z Grzegorzem Zielińskim jeszcze wczoraj cieszyła się z brązowego medalu Młodzieżowego Pucharu Polski U19 Kobiet.
Robert Pieczyrak, trener główny
Adam Kubaszczyk, asystent trenera
Monika Sibora, asystent trenera,
Dawid Zimny, trener przygotowania motorycznego,
Łukasz Kulikowiec, fizjoterapeuta

– Cieszy to, że w kadrach młodzieżowych udało nam się połączyć doświadczenie z młodością. Głęboko wierzę, że nasi trenerzy kadr młodzieżowych udowodnią, że to były dobre wybory i wszystkie drużyny będą walczyły o najwyższe cele, do których zawsze dąży Polski Związek Koszykówki – mówi Radosław Piesiewicz

– W 2023 roku wszystkie nasze kadry młodzieżowe zagrają w dywizji A. Mam nadzieję, że za rok ten wynik uda się powtórzyć. Nasze wymagania i oczekiwania są jednak coraz większe. Zależy nam nie tylko na walce o utrzymanie, ale także rywalizację w ćwierćfinałach, a w dalszej perspektywie również o medale. Na ostatnim EuroBaskecie 2022 kadra seniorów udowodniła, że jesteśmy w stanie walczyć i wygrywać z najlepszymi. Teraz czas na naszą młodzież – dodaje Prezes PZKosz.