W meczu 19 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół Enea AZS Politechnika Poznań gościł trzeci zespół tabeli VBW Arkę Gdynia. Stawka spotkania była wysoka, gdyż obydwie ekipy walczyły o jak najwyższe rozstawienie przed rundą play – off. Oba zespoły przystąpiły do spotkania osłabione. W składzie poznanianek zabrakło Weroniki Piechowiak, natomiast w zespole z Gdyni nie wystąpiła Jasmine Thomas oraz Haley Górecki.

Od samego początku swój styl gry narzuciły gospodynie. Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu za 3 punkty Agnieszki Skobel i z jej świetną grą w pierwszej kwarcie nie mogły poradzić sobie gdynianki. Dodatkowo raziły skutecznością i to akademiczki prowadziły po 10 minutach 18:11.

W drugiej kwarcie akademiczki nadal kontrolowały przebieg gry, prowadząc już 11 punktami po 15 minutach meczu. Bardzo dobrze pod tablicami prezentowała się Maya Dodson, która szczególnie aktywna była na tablicy atakowanej, dzięki czemu poznanianki ponawiały swoje akcje. W całym spotkaniu gospodynie miały aż 11 zbiórek w ataku! Na przerwę zawodniczki Enea AZS Politechnika Poznań schodziły prowadząc 37-26.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od koncertowej gry Marissy Kastanek. Jej skuteczne akcje pomogły gdyniankom niwelować przewagę. Dodatkowo dobra obrona wprowadziła chaos w poczynania poznanianek, a przewaga zmalała nawet do 1 punktu (49:48). Jednak celna „trójka” kapitan zespołu Agnieszki Skobel i skuteczne osobiste Popović i Sutton uspokoiły sytuację i przed ostatnimi 10 minutami akademiczki prowadziły 56:50.

Ostatnia odsłona to agresywna gra obydwu zespołów. Przewagę jednak utrzymywał zespół z Poznania, głównie dzięki Sutton i Popović. Jednak akademiczki nie potrafiły poradzić sobie z wybitną grą Kastanek, która w ostatniej kwarcie rzuciła aż 12 punktów, a w całym meczu 29. Jednak jej dobra gra w tym spotkaniu nie wystarczyła do odniesienia zwycięstwa i to poznanianki notują 2 punkty, pokonując VBW Arka Gdynia 79:68.

Enea AZS Politechnika Poznań – VBW Arka Gdynia 79:68 (18:11,19:15,19:24,23:18)

Enea AZS Politechnika Poznań: Sutton 22, Dodson 18, Popović 17, Skobel 12, Pokk 7, Rogozińska 2, Żukowska 1.

VBW Arka Gdynia: Kastanek 29, Niemojewska 7, Higgins 6, Fontain 5, Zivaljevic 4, Szymkiewicz 4, Borkowska 4, Vucković 4, Żytkowska 3, Podgórna 2.