Do trzeciej kwarty w Poznaniu kibice, którzy w pełni wypełnili halę Politechniki Poznańskiej widzieli bardzo wyrównane widowisko. Ostatecznie wygrana czwarta kwarta przez poznanianki 23:13 pozwoliła gospodyniom cieszyć się ze zwycięstwa. Ogromny wpływ ma wynik końcowy miała „kosmiczna” przewaga akademiczek pod tablicami – 60 zbiórek Enea AZS Politechnika, z czego aż 32 na tablicy atakowanej, do niespełna 22 bydgoszczanek!

Mecz otworzyły celnymi rzutami za trzy punkty Karina Michałek i  Aleksandra Zmierczak z Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz. Poznanianki nie potrafiły wybronić rozrzucanych skutecznie piłek po obwodzie i celnych „trójek”, a także agresywnych penetracji pod kosz drużyny gości. Akademiczki przegrywały po 4 minutach 3:13. Wówczas czas wziął Wojciech Szawarski, lecz gra w obronie akademiczek się nie poprawiła. Ponownie na kosz gospodyń celnie trafiła za trzy punkty Michałek i Zmierczak. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do przyjezdnych, które prowadziły po pierwszych 10 minutach 26:17.

Druga kwarta to odrabianie strat punktowych Enea AZS Politechnika Poznań. Akademiczki poprawiły obronę oraz zwiększyły skuteczność pod własnym koszem i powoli zmniejszały straty. Obrona strefowa zawodniczek z Bydgoszczy nie była już tak skuteczna jak w pierwszej kwarcie i kiedy Mailis Pokk w 15 minucie rzuciła za 3 punkty na tablicy wyników po raz pierwszy był remis 30:30.  Kiedy Pokk popełniła 3 przewinienie na parkiecie pojawiła się Malina Piasecka. Do końca pierwszej połowy na minimalnym prowadzeniu były bydgoszczanki, głównie za sprawą niezwykle skutecznej Michałek, która przez 20 minut zdobyła 15 punktów, w tym 4/4 zza linii 6,75! Cały zespół z Bydgoszczy rzucił aż 7/11 rzutów za trzy punkty. Po stronie poznanianek najskuteczniejsza do przerwy była kapitan Agnieszka Skobel -11p. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:43 dla bydgoszczanek.

Drugą połowę otworzyła celnym rzutem Pokk doprowadzając do remisu 43:43. Estonka chwilę później wyprowadziła Enea AZS Politechnikę Poznań na prowadzenie, jednak akademiczki nie potrafiły zwiększyć przewagi nad przyjezdnymi. Poznanianki wiele piłek grały do Mai Dodson, która pod koszem nie miała równie mocnej przeciwniczki. Maya jednak tego dnia miała fatalną skuteczność i jedyne punkty jakie zdobyła w 3 kwartach, zdobyła z rzutów osobistych. Po 30 minutach gry jednym punktem prowadziły poznanianki 57:56.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się ponownym prowadzeniem Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz  po celnym rzucie dystansowym Julii Jeziornej. Jednak to akademiczki powoli zaczęły przejmować inicjatywę w meczu i głównie za sprawą Amerykanki Alesi Sutton Enea AZS Politechnika Poznań zwiększała przewagę. Na domiar złego liderka bydgoszczanek – Karina Michałek popełniała 5 przewinienie i musiała opuścić parkiet. Kapitan Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz  zdobyła w tym spotkaniu 24 punkty. W poznańskiej ekipie z powodu 5 przewinień parkiet musiały opuścić Pokk i Rogozińska. Na parkiecie po obu stronach grały zmienniczki. Mecz zakończył się celną trójką Jovany Popović i ostatecznym zwycięstwem akademiczek 82:69.

Wiktoria Sobiech (Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz): Gratulacje dla   drużyny z Poznania za zwycięstwo. Postawiliśmy ciężkie warunki w tym meczu. Brawa dla Agnieszki Skobel, która wzięła ciężar gry na siebie i zdobyła 17 punktów. Jest ogromnym wsparciem dla trenera Wojtka Szawarskiego. Graliśmy bardzo poprawnie jednak na deskach zostaliśmy zmasakrowani, ale ja jestem z dziewczyn bardzo zadowolony, z ich postawy na boisku, z zostawionego serca na boisku. Pokazały, że każdy musi się z nami lizyć, że nie przyjedziemy i nie położymy się tylko będziemy walczyć o zwycięstwo.

Wojciech Szawarski (Enea AZS Politechnika Poznań):  Gratulacje dla zawodniczek i trenera z Bydgoszczy bo zagrali naprawdę dobre spotkanie. Fakt, że było nam tak ciężko nie świadczy o tym, że my graliśmy źle, ale dlatego, że zespół z Bydgoszczy grał naprawdę dobrze. Także gratulacje dla dziewczyn z Bydgoszczy, bo znalazły się z zespołem w bardzo ciężkiej sytuacji, a pokazują, że potrafią naprawdę świetnie grać i pokazują kawał dobrej koszykówki. Życzę powodzenia na przyszłość, bo byłby ogromny żal stracić z mapy Polskiej koszykówki tak dobry ośrodek jakim jest Bydgoszcz.  Odnośnie meczu, było to dla nas ciężkie spotkanie i takiego też się spodziewaliśmy. Nie spodziewałem się tylko, że aż tak długo będziemy się przełamywać. Jednak nasze warunki fizyczne i zbiórki zarówno w obronie, jak i w ataku były po naszej stronie miażdżące i w końcówce udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Agnieszka Skobel (Enea AZS Politechnika Poznań): Dziękuję bardzo za miłe słowa. Tak jak trener powiedział, spodziewałyśmy się tego, że to będzie ciężkie spotkanie, ale nie spodziewałyśmy się aż tak dobrej skuteczności naszych przeciwniczek. Było bardzo ciężko przez całe 40 minut. Przez 4 kwarty musiałyśmy walczyć o to zwycięstwo, które nie przyszło łatwo. Jednak udało się i bardzo się cieszymy, że zrealizowałyśmy zadanie na tą część sezonu i zaczynamy już przygotowywać się na następny etap rozgrywek.

Enea AZS Politechnika PoznańPolskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz  82:69

Enea AZS Politechnika Poznań: Maila Pokk 19, Agnieszka Skobel 17, Alesia Sutton 15, Jovana Popović 11, Maya Dodson 9, Alicja Rogozińska 4, Aleksandra Żukowska 4, Malina Piasecka 3, Karolina Dżochowska .

Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz: Karina Michałek 24, Marta Wieczyńska 15,  Aleksandra Zmierczak 12, Wiktoria Sobiech 11, Martyna Kuriata 3, Julia Jeziorna 2, Zuzanna Krupa 2, Agata Świątkowska, , Daria Nogal, Alicja Maławy, Roksana Sobiech