Enea AZS Politechnika Poznań meczem z PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. zakończyła sezon 2023/24. W fazie play-off przegrała 2 spotkania z wyżej notowanymi przeciwniczkami i z bilansem 0-2 nie dała rady awansować do strefy medalowej. Jednak akademiczki do ostatniego gwizdka grały bardzo ambitnie, zostawiając mnóstwo zdrowia na parkiecie Politechniki Poznańskiej.

Gorzów to zespół mocny na każdej pozycji i w każdym meczu ciężko nam się z nimi grało. I pomimo tego, że przed tym meczem można było się domyślać, że możemy zakończyć ten sezon to jest nam bardzo przykro, że nie udało się sprawić niespodzianki i przedłużyć tej serii - Agnieszka Skobel

Podobnie jak w ostatnich spotkaniach przeciwnik górował nad poznaniankami, którym brakowało „centymetrów” pod koszem. Wyraźnie było to widać w statystykach zbiórek, w których PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. miała miażdżącą przewagę. Już w pierwszych 10 minutach była to przewaga 5:18, a w całym meczu aż 26:55 na korzyść gorzowianek. Chociaż różnica punktowa od samego początku była duża, bo w pierwszej kwarcie gorzowianki odskoczyły na 16 punktów (11:27), a do przerwy prowadziły 20 oczkami (29:49), to gra poznanianek bardzo podobała się kibicom na trybunach Politechniki. Szybkie akcje, walka o każdą piłkę i skuteczne akcje Aishy Sheppard, Jovany Popović czy Zuzanny Puc powodowały burzę oklasków fanów koszykówki w Poznaniu, którzy do końca byli ze swoimi zawodniczkami. W zespole z Gorzowa Wlkp. nie do zatrzymania była dzisiaj rozgrywająca Elena Tsineke. Greczynka świetnie dyrygowała grą zespołu, a przy tym była najskuteczniejsza w swoim teamie. Zdobyła 22 punkty i miała 7 asyst. Pod tablicami najbardziej dała się we znaki wychowanka Enea AZS – Weronika Telenga, która zebrała 14 piłek i dorzuciła 13 punktów. Kolejna podkoszowa Stephanie Jones zebrała 10 piłek i razem z Anną Jakubiuk była drugim strzelcem zespołu (17 punktów). Akademiczki drugą połowę przegrały zaledwie 6 punktami (42:48), a cały mecz zakończył się wynikiem 71:97.

Chciałabym również bardzo podziękować kibicom, bo dzięki nim bardzo dobrze grało nam się u nas na hali, czułyśmy zawsze ich wsparcie. Przykro nam, że to już koniec - Agnieszka Skobel

Enea AZS Politechnika Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 71:97  (11:27,18:22,24:29,18:19)

Enea AZS Politechnika: Sheppard Aisha 22, Popović Jovana 16, Puc Zuzanna12, Skobel Agnieszka 6, Pokk Mailis 5, Piechowiak Weronika 4, Piasecka Aleksandra 2, Aleksandra Żukowska 2, Rogozińska Alicja 1, Piasecka Malina, Jarecka Weronika.

PolskaStrefaInwestycji Enea: Elean Tsineke 22, Anna Jakubiuk 17,  Stephanie Jones 17, Weronika Telenga 13, Nora Wentzel 10, Aleksandra Pszczolarska 10,  Chloe Bibby 6, Wiktoria Kuczyńska 2, Gabriela Lebiecka, , Ewelina Śmiałek

Autor tekstu: Monika Sibora
Autor zdjęć: Konrad Czapracki